Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Poważna dolegliwość Bąkiewicza

Poważna dolegliwość Bąkiewicza

Choroba Bąkiewicza grozi nawet amputacją palców. Specjaliści twierdzą, że kłopoty z palcami powoduje wada kręgosłupa. Ich zdaniem wszystko minie po sześciotygodniowej rehabilitacji. Tyle że takie kłopoty miało już kilku innych siatkarzy i żaden do końca się nie wyleczył.

W trzecim spotkaniu finałowym PLS w ekipie PZU AZS Olsztyn oprócz Pawła Papke zabraknie także drugiego reprezentanta Polski Michała Bąkiewicza – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Pierwszy ma naderwane ścięgno Achillesa, ale i tak jest w lepszej sytuacji niż Bąkiewicz, bo chociaż wie, co mu dolega. Bąkiewiczowi nie pomogło dotąd siedmiu lekarzy.– To dla mnie dramat, że nie mogę zagrać. Ale z moją chorobą nie mogę ryzykować, bo brak leczenia może oznaczać nawet amputację palców – powiedział Michał Bąkiewicz.

– Wszystko zaczęło się podczas pierwszej rundy play-off. Pół biedy, kiedy było ciepło, w zimnie od razu czułem ból. W prawej ręce drętwiały mi palce, robiły się sine. Zbagatelizowałem trochę sprawę, a przed półfinałowymi meczami z Pamapolem AZS Częstochowa wziąłem środki przeciwbólowe. Jakoś wytrzymałem – opowiada przyjmujący PZU AZS.

Początkowo to była tajemnica. Nikt w olsztyńskim klubie nie mówił o urazie, ale w pierwszych meczach finału ze Skrą Bąkiewicz zagrał w rękawiczkach. Nie mógł przez to atakować, także z przyjęciem miał problemy. Szkoleniowcy i lekarze PZU AZS zdecydowali, że dziś w Olsztynie ich siatkarz nie zagra.

Dwóch specjalistów stwierdziło, że kłopoty z palcami mogą być związane z kręgosłupem. Powiedzieli oni, że kręgi mają wpływ na tętnicę, która nie przepuszcza krwi do dłoni. Zdaniem tych lekarzy nie będzie konieczna operacja, wystarczy sześciotygodniowa rehabilitacja. Tyle że takie kłopoty miało już kilku innych siatkarzy i żaden do końca się nie wyleczył. Niektórym groziła wręcz amputacja.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved