Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Podlaski OZPS za zmniejszeniem serii B

Podlaski OZPS za zmniejszeniem serii B

Podlaski Okręgowy Związek Piłki Siatkowej popiera ideę zmniejszenia ilości drużyn grających w serii B do 10. Proces odbywałby się sukcesywnie w ciągu najbliższych dwóch sezonów. Według autorów projektu, taki system zapewni wyższy poziom sportowy, organizacyjny i finansowy klubów.

Podlaski Okręgowy Związek Piłki Siatkowej popiera ideę zmniejszenia ilości drużyn grających w serii B do 10. Proces odbywałby się sukcesywnie w ciągu najbliższych dwóch sezonów.

W sezonie 2005/2006, 14 drużyn grałoby w systemie jak w sezonie 2004/2005 (ewentualnie można wprowadzić fazę play-off), z tą różnicą, że spadłyby cztery zespoły, a awansowałyby tylko dwa. Zwycięzcy czterech grup drugiej ligi zagraliby miedzy sobą baraże o dwa premiowane awansem miejsca, tak jak to było w sezonie 2002/2003.W sezonie 2006/2007, 12 drużyn grałoby rundę zasadniczą systemem „każdy z każdym”. Zespoły, które po rundzie zasadniczej zajęłyby miejsca 9-12, spadłyby do II ligi, a zespoły z miejsc 1-8 zagrałyby w systemie play-off a awans do PLS (serii A). Zwycięzcy czterech grup drugiej ligi zagraliby między sobą o dwa premiowane awansem miejsca.

Od sezonu 2007/2008 seria B liczyłaby już tylko dziesięć zespołów, a rozgrywki toczyłyby się systemem identycznym jak w PLS (seria A).

Według autorów projektu, proponowany przez Podlaski Okręgowy Związek Piłki Siatkowej system reorganizacji rozgrywek serii B, „zapewni odpowiednio wysoki poziom sportowy, organizacyjny i finansowy klubów. Sprawi, że na tym poziomie rozgrywek będą występowały kluby mające ambicje sportowe, a grający w nich zawodnicy, będą prawdziwym zapleczem tych, którzy grają w PLS (serii A). Łatwiej też będzie pozyskać sponsorów, bowiem firmy reklamujące się poprzez sport są zainteresowane reklamą ogólnopolską, a nie lokalną, do czego doprowadzi podział ligi na dwie grupy”.

źródło: moderatorvolley.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved