Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Lubuscy działacze o reformie serii B

Lubuscy działacze o reformie serii B

Do końca kwietnia swoje sugestie dotyczące reformy mają nadesłać do PZPS-u: wszystkie okręgowe związki, Wydział Szkolenia z Radą Trenerów oraz Wydział Rozgrywek PZPS. Ostateczną decyzję w tej ważnej kwestii zarząd związku podejmie do końca maja.

W środowisku siatkarskim trwa od kilku tygodni dyskusja na temat nowego systemu ligowych rozgrywek w przyszłym sezonie. Do końca kwietnia swoje sugestie mają nadesłać do PZPS-u: wszystkie okręgowe związki, Wydział Szkolenia z Radą Trenerów oraz Wydział Rozgrywek PZPS. Ostateczną decyzję w tej ważnej kwestii zarząd związku podejmie do końca maja.

Najwięcej emocji budzą zmiany w rozgrywkach w seriach B kobiet i mężczyzn. Obecny system – z 14 drużynami i bez fazy play-off – budzi powszechną krytykę. Kluby, położone w bardziej odległych od centrum częściach Polski, ponoszą ogromne koszty wyjazdów, a niektóre zespoły już kilka tygodni przed zakończeniem sezonu grają o przysłowiową „pietruszkę”.– Wielu działaczy skłania się ku utworzeniu w rozgrywkach kobiet i mężczyzn dwóch grup serii B. Każda z nich liczyłaby po osiem ekip, podzielonych według linii wschód-zachód – twierdzi Waldemar Wspaniały, trener GTPS-u Gorzów Wielkopolski i wiceprezes PZPS.

Podobne wnioski przesłał do warszawskiej centrali zarząd Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej, obradujący w czwartek w Sulęcinie wraz z przedstawicielami ligowych zespołów z tego regionu.

Przedstawiciele GTPS-u, Olimpii Sulęcin, Zawiszy Sulechów i AZS-u Gwardii Gubin – Zielona Góra (zabrakło tylko delegatów Orła Międzyrzecz) poparli ideę powiększenia serii B pierwszej ligi do 16 drużyn, z podziałem na grupy wschodnią i zachodnią.

Opowiedziano się również za zmianą (ale dopiero od sezonu 2006/07) zasad rywalizacji w drugich ligach. Obecne cztery ośmiozespołowe grupy miałyby zostać zastąpione przez dwie 12-drużynowe (również w układzie wschód-zachód). Koniec walki na wszystkich szczeblach rozgrywek widzą w formie play-off .

– Proponujemy, by tegoroczni spadkowicze z serii B mężczyzn rzeczywiście spadli do drugiej ligi, a w ich miejsce awansowali czterej mistrzowie drugich lig, w celach szkoleniowych SMS Spała i ewentualnie zwycięzca dodatkowego turnieju barażowego. Chcemy też, by o awansie do ekstraklasy decydowały baraże z udziałem dwóch najlepszych zespołów z każdej grupy serii B – wyjaśnia szkoleniowiec Olimpii Sulęcin, Stanisław Szablewski.

źródło: Gazeta Lubuska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved