Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Lozano: Młodzi i zdolni podporą reprezentacji Polski

Lozano: Młodzi i zdolni podporą reprezentacji Polski

"Jestem bardzo mile zaskoczony tym, że w Polsce wielu młodych i zdolnych siatkarzy gra w czołowych ligowych klubach. Zawodnicy ci będą w przyszłości podporą reprezentacji Polski" - powiedział po zakończeniu dzisiejszego finałowego meczu PLS Raul Lozano, trener męskiej reprezentacji Polski.

Jestem bardzo mile zaskoczony tym, że w Polsce wielu młodych i zdolnych siatkarzy gra w czołowych ligowych klubach. Zawodnicy ci będą w przyszłości podporą reprezentacji Polski – powiedział po zakończeniu dzisiejszego meczu PZU AZS – Skra Raul Lozano, trener męskiej reprezentacji Polski.

Raul Lozano obserwował wszystkie finałowe mecze, pierwsze dwa w Bełchatowie oraz dzisiejszy w Olsztynie. Celem obserwacji szkoleniowca jest jak najszybsze rozpoznanie siatkarskich umiejetności oraz możliwości zawodników.Nigdy nie będę wyróżniał żadnego zawodnika ani zespołu, to nie jest moja rola, jeżeli chodzi o drużyny klubowe. Jedyne co mogę zrobić, to oceniać grę pod względem technicznym taktycznym, ale nic poza tym – powiedział Raul Lozano na prośbę jednego z dziennikarzy, o ocenę gry poszczególnych siatkarzy.

Lozano już nie raz chwalił polską, siatkarską młodzież. Argentyńczyk uważa, że są to niezwykle rozwojowi i przyszłościowi gracze. To spośród nich, w przyszłości, Lozano zbuduje polską reprezentację narodową.

Ważne, że młodzi zawodnicy, tacy jak Wlazły, Winiarski, Woicki, Milaczarek, Grzyb, Gromadowski grają w swoich klubach. We Włoszech takie rzeczy się nie zdarzają, aby tylu młodych zawodników miało pewne miejsce w swoich drużynach – dodaje trener biało-czerwonych.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved