Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Kuchczyńska jednak zagra na plaży

Kuchczyńska jednak zagra na plaży

Była mistrzyni Polski w siatkówce plażowej, libero beniaminka serii A - Piasta Szczecin, Joanna Kuchczyńska kilkanaście dni temu poinformowała, że rezygnuje z gry na plaży. Na jej udział w rozgrywkach plażowych nie godził się trener szczecińskiego zespołu Jerzy Taczało.

Była mistrzyni Polski w siatkówce plażowej, libero beniaminka serii A – Piasta Szczecin, Joanna Kuchczyńska kilkanaście dni temu poinformowała, że rezygnuje z gry na plaży.

Na jej udział w rozgrywkach plażowych nie godził się trener szczecińskiego zespołu Jerzy Taczało.Po ukazaniu się tej informacji w mediach selekcjoner polskich plażowiczek, Janusz Bułkowski zwrócił się do trenera Taczały z prośbą by ten jednak wyraził zgodę na grę swojej podopiecznej w letnich rozgrywkach. Klubowy szkoleniowiec ustąpił i Kuchczyńska grać będzie w lecie na piasku.

Bardzo mi zależało na tym, aby zagrać – powiedziała Kuchczyńska.

I właśnie ten zapał zawodniczki przekonał mnie do tej decyzji – stwierdził trener Taczała.

Zdaniem Bułkowskiego Kuchczyńska, która, tak jak przez ostatnie 5 lat, w tym sezonie będzie grać z Anną Białobrzeską, ma szanse osiągnąć bardzo dobre wyniki w nadchodzącym sezonie plażowym.

Najważniejszym celem, jaki przed sobą stawiamy, są sierpniowe mistrzostwa Europy do lat 23. – powiedział Bułkowski. – Sądzę, że w tych zawodach Asia i Ania mają szanse na miejsce medalowe. Jako były zawodnik, który przez wiele lat grał na plaży, zapewniłem trenera Taczałę, że Asia po powrocie z rozgrywek plażowych pod względem motorycznym będzie lepiej przygotowana do gry niż gdyby pojechała z Piastem na obóz w góry.

A ja ze swojej strony zadeklarowałam, że po dołączeniu do drużyny będę ze zdwojoną energią przygotowywać się do sezonu halowego – cieszy się z decyzji obu trenerów Joanna Kuchczyńska.

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved