Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Świderek: Zmiany będą spore

Świderek: Zmiany będą spore

Alojzy Świderek zdobył z Winiarami złoty medal mistrzostw Polski. Teraz odchodzi z kaliskiego klubu i będzie asystentem Raula Lozano w reprezentacji polskich siatkarzy.

Alojzy Świderek zdobył z Winiarami złoty medal mistrzostw Polski. Teraz odchodzi z kaliskiego klubu i będzie asystentem Raula Lozano w reprezentacji polskich siatkarzy.

Chcę przez pewien czas zejść ze świecznika. Poza tym, czasem trzeba zrobić krok w tył, żeby potem wykonać dwa w przód. Potrzebuję kontaktu z siatkówką na wysokim poziomie – powiedział Świderek.Na konsultacjach w Spale już dał popalić kadrowiczom. – Prowadziłem trening, ale według planów Raula. Będę musiał wytłumaczyć chłopakom, jak zamierza pracować Lozano. A zmiany organizacyjne zapowiadają się spore – stwierdził drugi trener polskich siatkarzy.

W Kaliszu trener osiągnął bardzo wiele, choć nie brakowało mu problemów. – Podpisywałem kontrakt, gdy miałem w zespole Kamilę Frątczak i Beatę Strządałę. Nagle te zawodniczki odeszły z klubu. Nie muszę chyba dodawać, jakie to osłabienie. Później widać było jak brakuje nam pełnego składu, choćby w Lidze Mistrzyń. W związku z tym przestaliśmy odczuwać tak wielki nacisk ze strony działaczy. Trzeba oddać włodarzom tutejszego klubu, że angażują się w siatkówkę całym sercem. Zasługują na nagrodę w postaci takiego sukcesu, jaki odnieśliśmy – powiedział Świderek.

źródło: nieokreślone

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved