Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Częstochowianka znów w II lidze kobiet

Częstochowianka znów w II lidze kobiet

Po dwóch latach przerwy siatkarki Częstochowianki wracają do drugiej ligi. - Cieszymy się niezmiernie, ale teraz trzeba usiąść i wraz z zarządem zastanowić się, co dalej - mówi prezes klubu Julian Chyra.

Po dwóch latach przerwy siatkarki Częstochowianki wracają do drugiej ligi. – Cieszymy się niezmiernie, ale teraz trzeba usiąść i wraz z zarządem zastanowić się, co dalej – mówi prezes klubu Julian Chyra.

Siatkarki Częstochowianki już przed rokiem były o krok od awansu do grona drugoligowców. Wówczas to, aby wygrać turniej barażowy odbywający się w Częstochowie, podopiecznym trenera Pawła Kapicy zabrakło dwóch punktów. – W tym sezonie dopięliśmy swego – stwierdza Chyra. – Wydaje się, że spora w tym zasługa trenera, któremu udało się skonsolidować zespół. Cały rok intensywnej pracy zakończył się sukcesem. Turniej barażowy w Pile udowodnił, że mamy naprawdę dobry i perspektywiczny zespół.Prezes nie chce zdradzić, jakie premie zostaną wypłacone zawodniczkom za awans. – Teraz mogę zadeklarować, że na pewno dziewczyny dostaną jakieś pieniądze – mówi. – Jednak nie chcę rzucać kwot z rękawa, gdyż musimy usiąść i wraz z zarządem przeliczyć stan klubowej kasy. Nie będą to wielkie pieniądze, gdyż takimi po prostu nie dysponujemy. Później z kolei musimy się zacząć zastanawiać, co dalej.

Po wejściu do II ligi nieco zmieni się kadra Domeksu Częstochowianki. Trzon zespołu pozostanie. Jednak, jak podkreśla Chyra, niezbędne będą wzmocnienia. – Będziemy się powoli przymierzać do tego, aby pozyskać jakieś dwie, trzy zawodniczki – dodaje prezes Częstochowianki. – Rozmawiałem już na ten temat z trenerem Kapicą. Znam jego zdanie i teraz omawiać to będziemy na spotkaniu zarządu.

Paweł Kapica, trener Domeksu Częstochowianki: – Po wygraniu turnieju barażowego w Pile radość była ogromna. Dziewczyny wypadły na parkiet, polały się łzy. Nasz prezes stracił krawat – obcięła go na parkiecie Ala Zagozda. Dziewczyny tym razem zagrały na sto procent możliwości i dały spore powody do satysfakcji. Teraz, kiedy emocje już nieco opadły, zaczynamy zdawać sobię sprawę z tego, że czekać nas będzie sporo pracy, aby w nowym sezonie zagrać w II lidze jak najlepiej. Chciałbym jeszcze zarówno w swoim, jak i zawodniczek imieniu podziękować wszytskim tym, którzy przyczynili się naszego awansu.

Zespół Domeksu Częstochowianki w sezonie 2004/2005 grał w składzie: Anita Feć, Alina Zagozda, Anna Borzęcka, Kinga Malicka, Jolanta Sokalska, Sabina Chyra, Alicja Poźniak, Katarzyna Bury, Karolina Stachera, Agata Babiarz, Katarzyna Sobota, Grażyna Żydek

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved