Strona Główna > Aktualności > Reprezentantki Kamerunu jadą na finały MŚ 2006 do Japonii

Reprezentantki Kamerunu jadą na finały MŚ 2006 do Japonii

Dzisiaj zakończył się trwający od piątku na Mauritiusie turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata seniorek. W najważniejszym, ostatnim meczu, Kamerun pokonał Tunezję 3:1. Zawodniczki Kamerunu wygrały więc turniej i one w przyszłym roku zagrają w finałach MŚ kobiet, w Japonii.

Dzisiaj zakończył się trwający od piątku na Mauritiusie turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych Mistrzostw Świata seniorek. W ostatnim, decydującym o paszportach do Japonii meczu, Kamerun pokonał Tunezję 3:1 (25:13, 24:26, 25:21, 25:19). Zawodniczki Kamerunu wygrały więc turniej i one w przyszłym roku zagrają w finałach MŚ kobiet.

Wcześniej, w meczu nie mającym już większego znaczenia, Mauritius pokonał Ugandę 3:0 (25:22, 25:14, 25:21).

Piątek, 22.04.2005:

Tunezja – Uganda 3:0 (25:14, 25:13, 25:20)

Mauritius – Kamerun 0:3 (19:25, 15:25, 17:25)

Sobota, 23.04.2005:

Uganda – Kamerun 0:3 (21:25, 18:25, 14:25)

Mauritius – Tunezja 0:3 (17:25, 13:25, 23:25)

Niedziela, 24.04.2005:

Mauritius – Uganda 3:0 (25:22, 25:14, 25:21)

Kamerun – Tunezja 3-1 (25:13, 24:26, 25:21, 25:19)

Z kontynentu afrykańskiego trzy żeńskie zespoły mają prawo startu w finałach przyszłorocznych Mistrzostw Świata. Pierwszą drużyną, która wywalczyła sobie awans, był Egipt. Na Mauritiusie drugie przeznaczone dla Afryki miejsce w finałach wywalczyły zawodniczki Kamerunu. W trzecim, ostatnim turnieju kwalifikacyjnym w strefie afrykańskiej, który odbędzie się w sierpniu, w Nairobi, zagrają Kenia, Algieria, Kongo i Erytrea.

źródło: fivb.org