Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Dwie wygrane Dalinu w Myślenicach

Dwie wygrane Dalinu w Myślenicach

W barażu o występy w serii A siatkarek Dalin Myślenice dwukrotnie podejmował 2. drużynę serii B - SPS Politechnika Częstochowa. Dwukrotnie zwyciężały gospodynie i tylko jedno zwycięstwo dzieli małopolskie siatkarki od pozostanie w elicie.

W barażu o występy w serii A siatkarek Dalin Myślenice dwukrotnie podejmował 2. drużynę serii B – SPS Politechnika Częstochowa. Dwukrotnie zwyciężały gospodynie i tylko jedno zwycięstwo dzieli małopolskie siatkarki od pozostanie w elicie.

Już sam udział w spotkaniach barażowych o wejście do serii A był dla młodego zespołu Politechniki sporym sukcesem. Szkoleniowiec SPS Rafał Bogus przed pierwszą turą meczów z Dalinem podkreślał, że jego podopieczne nie są faworytem i przede wszystkim zależy mu, aby zespół w Myślenicach pokazał się z dobrej strony.Za postawę zawodniczek w sobotnim meczu nie musiał się wstydzić. Siatkarki SPS rozpoczęły z animuszem. W pierwszym secie zagrały bez kompleksów. Mocną zagrywką udało im się odrzucić myśleniczanki od siatki, doskonale też prezentowały się w ataku skrzydłowe Politechniki.

Siatkarki z Myślenic najwidoczniej były zaskoczone takim obrotem sprawy – twierdzi Bogus. – My z kolei graliśmy naprawdę dobrą, urozmaiconą siatkówkę i wygraliśmy w tej partii do 17.

W drugim secie częstochowianki prowadziły do stanu 18:16. Wówczas o czas poprosił trener gospodyń Jerzy Bicz. Efekt był natychmiastowy. Zawodniczki z Myślenic zdobyły cztery punkty z rzędu. SPS, co prawda, doprowadził do remisu, jednak w końcówce doświadczenie Dalinu wzięło górę.

W trzecim i czwartym secie także przez większość czasu prowadziliśmy wyrównaną walkę – dodaje Bogus. – Jednak przytrafiały się własne błędy, a to źle odebrana zagrywka, a to nieskończony atak. W efekcie Myślenice odskakiwały na 2-3 punkty i już trudno nam było zniwelować tą stratę.

Niedzielne spotkanie od początku układało się po myśli siatkarek Dalinu. SPS miał spore problemy z odebraniem zagrywki rywalek i to w głównej mierze zadecydowało o tym, że studentkom Politechniki nie udało się w tej konfrontacji wywalczyć ani jednego seta.

Sporo błędów w odbiorze sprawiło, że musieliśmy znacznie uprościć grę – relacjonuje częstochowski szkoleniowiec. – Nasza rozgrywająca zmuszona była często wystawiać na skrzydło, gdzie już czekał blok. Po prostu zagraliśmy zdecydowanie gorzej, niż miało to miejsce w sobotę.

Gra toczyć się będzie do trzech wygranych spotkań. Kolejny mecz rozegrany zostanie w Częstochowie w piątek o godz. 18. W przypadku zwycięstwa SPS kolejne spotkanie barażowe zaplanowano w sobotę o godz. 11.

Baraże o serię A siatkarek:

– sobota

Dalin Myślenice – SPS Politechnika Częstochowa 3:1

(17:25, 25:21, 25:17, 25:19)

– niedziela

Dalin Myślenice – SPS Politechnika Częstochowa 3:0

(25:20, 25:14, 25:21)

Stan rywalizacji play-off: 2-0

Składy zespołów:

Dalin: Ściurka, Lehman-Dybała; Zając, Chuchro, Dązbłaż, Kosek, Saad (libero) – Tondera, Wrzesińska

SPS: Kaczmarek, Węcławek, Król, Starzyk, Fedorów, Kasprzyk – Komorowska, Burchart, Cupisz, Fortuna

Zobacz również:

Seria A kobiet – wyniki fazy finałowej play-off

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved