Strona Główna > Aktualności > AZS AWF Poznań umie wygrywać u siebie

AZS AWF Poznań umie wygrywać u siebie

Spotkanie pomiędzy AZS AWF Poznań i Gwardią Wrocław które odbyło się wczoraj w Poznaniu, zakończyło się nad wyraz szybko. Akademiczki, lepsze od Gwardii w każdym elemencie gry, odniosły zwycięstwo 3:0 (25:15, 25:19, 29:27). O piątym miejscu w serii A, w sezonie 2004/2005, zadecyduje więc trzeci mecz.

Spotkanie między AZS AWF Poznań a Gwardią Wrocław, które odbyło się wczoraj w Poznaniu, zakończyło się nad wyraz szybko. Akademiczki, grając praktycznie przez cały mecz lepiej od Gwardii, odniosły zwycięstwo 3:0 (25:15, 25:19, 29:27). Tym samym oba zespoły czeka jeszcze jedno, tym razem już na pewno ostatnie w tym sezonie spotkanie, które zadecyduje kto będzie na piątym miejscu w serii A.

We wczorajszym meczu, wśród akademiczek bardzo dobrze spisywały się Monika Trała i Izabela Żebrowska. W drużynie rywalek skuteczna była Anna Barańska – jednak przy słabym przyjęciu i obronie zespołu, jedna zawodniczka nie była w stanie wygrać spotkania.

Krótkim fragmentem gry punkt za punkt rozpoczął się set pierwszy. Chwilę później dwa punkty zdobyły akademiczki – i to one schodziły na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:4. Dalej, grając dobrze blokiem, poznanianki zwiększyły przewagę do ośmiu punktów (11:4). Kontynuując dobrą grę blokiem i odrzucając przeciwniczki od siatki zagrywką, akademiczki odniosły pewne zwycięstwo w pierwszej odsłonie (25:15).

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia podopiecznych trenera Romana Murdzy 2:0. Choć rywalki wyrównały na 3:3, to jednak akademiczki znów wyszły na prowadzenie 10:6. Przy prowadzeniu 14:10 AZS AWF pozwolił rywalkom na dojście na odległość punktu (15:14). Wtedy jednak na zagrywce pojawiła się Iza Żebrowska. Jej serwisy sprawiły wiele kłopotów gwardzistkom, więc na tablicy wkrótce pojawił się wynik 21:14 dla AZS-u. Podopieczne trenera Błaszczyka do końca seta już nie dogoniły poznanianek, przegrywając 19:25.

Trzeci set rozpoczął się od bardzo wyrównanej walki aż do stanu 8:8. Wtedy na czteropunktowe prowadzenie wyszedł AZS AWF (14:10). Jednak przy zagrywce Natalii Bamber przyjezdne doprowadziły do wyniku 17:17. AZS, lepiej w tym dniu usposobiony, ponownie jednak odskoczył wrocławiankom, a przy stanie 24:20 miał piłkę setową i meczową. Gwardzistki tym razem jeszcze nie złożyły broni i doprowadziły do kolejnego remisu 24:24. Na zmianę atakujące Iza Żebrowska i Anna Barańska, nie pozwoliły by set się szybko skończył. Ostatni ruch należał w tym secie jednak do Yany Gromyko i akademiczek, które wygrały 29:27.

AZS AWF Poznań – Gwardia Wrocław 3:0 (25:15, 25:19, 29:27)

Składy:

AZS AWF Poznań: Ślusarz, Trała, Pycia, Koczorowska, Żebrowska, Gromyko, Walczak (libero)

Gwardia Wrocław: A. Barańska, Bamber, Koprowska, Kaczor, Kupisz, Gomułka, Jagiełło (libero) oraz Szkudlarek, Dawidowicz, B. Barańska