Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Alojzy Świderek II trenerem męskiej reprezentacji

Alojzy Świderek II trenerem męskiej reprezentacji

Alojzy Świderek, dotychczasowy trener Winiar Kalisz, zostanie II trenerem męskiej reprezentacji narodowej. Szkoleniowiec nowych mistrzyń Polski oficjalnie potwierdził, że kończy pracę w Kaliszu i przechodzi do sztabu szkoleniowego Raula Lozano.

Alojzy Świderek, dotychczasowy trener Winiar Kalisz, zostanie II trenerem męskiej reprezentacji narodowej. Szkoleniowiec nowych mistrzyń Polski oficjalnie potwierdził, że kończy pracę w Kaliszu i przechodzi do sztabu szkoleniowego Raula Lozano.

To już druga znana nam osoba ze sztabu szkoleniowego reprezentacji. Asystentem trenra Lozano będzie również Włoch Nicola Vettori.Mogę to powiedzieć już oficjalnie. Jestem drugim trenerem męskiej reprezentacji. Taką miałem umowę z prezesem Przedpełskim i z trenerem Lozano. Do końca ligi prowadziem Winiary. Nie chciałem angażować się w dwa zajęcia. Nie lubię łapać dwóch srok za ogon. Wolałem poprowadzić dobrze do końca jedną sprawę. Wydaje mi się, że to się udało – powiedział Alojzy Świderek. – 9 maja kadra przyjedzie do Warszawy na badania. Wtedy przystąpimy do realizacji nowych wyzwań. Na razie na kilka dni chcę wyłączyć swoją komórkę i odpocząć.

Alojzy Świderek współpracę z pierwszym trenerem Raulem Lozano i z reprezentacją podejmie na początku maja, kiedy zawodnicy przyjadą do Warszawy na badania – powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski. Dodał on, że statystykiem będzie Włoch Nicola Vettori.

Alojzy Świderek (53 lata), olimpijczyk z Monachium, w reprezentacji Polski w latach 1972-1975 wystąpił 34 razy, grał m.in. w AZS Warszawa, Legii Warszawa i Resovii Rzeszów. Z tą ostatnią zdobył w 1975 roku mistrzostwo kraju. Był drugim trenerem kobiecej reprezentacji, która w 2003 roku zdobyła mistrzostwo Europy.

Przez blisko dwadzieścia lat grał i pracował we Włoszech. Był jednym z tych polskich graczy, którzy współtworzyli potęgę włoskiej siatkówki. W latach 1982-1987 występował w Asti Ricadonne i Volleyballu Udine. W 1989 roku został trenerem i prowadził m.in. Olimpię Teodorę Rawennę, swego czasu czołowy zespół kobiecej serie A. Ma dwoje dzieci. Córka Anna gra we włoskiej lidze.

źródło: nieokreślone

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved