Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Kadra Lozano dopiero za kilka dni

Kadra Lozano dopiero za kilka dni

Ze względu na kłopoty zdrowotne kilku kadrowiczów, trener męskiej reprezentacji Polski, Raul Lozano, poprosił FIVB o dodatkowy czas na podjęcie decyzji co do ostatecznego, 18-osobowego składu na Ligę Światową. Termin mijał dzisiaj, ale udało się go przesunąć na początek przyszłego tygodnia.


Ze względu na kłopoty zdrowotne kilku kadrowiczów, trener reprezentacji Polski siatkarzy, Raul Lozano, poprosił FIVB o dodatkowy czas na podjęcie decyzji co do ostatecznego, 18-osobowego składu na Ligę Światową 2005. Termin mijał 22 kwietnia, ale udało się go przesunąć na początek przyszłego tygodnia.

Przypomnijmy, że 18 lutego szkoleniowiec podał skład 22-osobowy, który teraz trzeba okroić do ostatecznej turniejowej „18”. Podczas rozgrywek LŚ (od 27 maja do 10 lipca) będzie możliwość manewru już tylko w jej „obszarze” – na każdy weekend można wybrać dowolną dwumeczową „12”.Nie wiemy skąd wzięła się informacja na stronie FIVB – komentuje rzecznik PZPS, Tomasz Wolfke. – [i]Jest ona zresztą dość humorystyczna, bo jako główny coach figuruje w niej… Witold Roman, Lozano jest jego asystentem, a trener Alojzy Świderek – lekarzem. Pomiesznie z poplątaniem , a poza tym – jak wielokrotnie podkreślał nasz argentyński selekcjoner – finalne ustalenia nominacji w sztabie reprezentacji nastąpią dopiero po zakończeniu rozgrywek o mistrzostwo Polski.

– Mogę tylko przypuszczać, że „wyjście przed szereg” ze stron FIVB wiąże się z produkcją materiałów informacyjnych przez poszczególne związki uczestniczące w tegorocznej Lidze. Polska rzeczywiście była ostatnim krajem, który nie podał jeszcze składu, ale przecież sama FIVB dała nam na to zgodę! Przez ostatnich kilka dni trener Lozano cały czas konsultował się w sprawie tej selekcji.[/i]

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved