Strona Główna > Aktualności > Panathinaikos pokonał Olympiakos

Panathinaikos pokonał Olympiakos

Panathinaikos Ateny z Dawidem Murkiem i Łukaszem Żygadło pokonał 3:1 drużynę Olympiakosu Pireus w kolejnym meczu rundy play-off ligi greckiej. Iraklis bez problemu wygrał z PAOK Saloniki.

Spotkanie miało dosyć zaskakujący przebieg. Po porażce w pierwszym secie Panathinaikosu 16:25 kibice zgromadzeni na hali mieli dosyć niewyraźne miny. Od drugiego seta obraz gry zmienił się o 180 stopni. To gospodarze królowali na parkiecie, nie dając wejść w swoj rytm gry zawodnikom Olympiakosu. Kolejne sety wygrane do 17, 18 oraz 19 dały gospodarzom upragnione zwycięstwo 3:1.

Dawid Murek odnotował 42% przyjęcie oraz 47% skuteczności w ataku i zanotował na swoim koncie 10 punktów. Łukasz Żygadło natomiast popisał się asem serwisowym, oraz zdobył dwa punkty blokiem.

Panathinaikos – Olympiakos 3:1 (16:25, 25:17, 25:18, 25:19)

W niedziele zagrały drużyny Iraklisu Saloniki oraz PAOK. Finalista Ligi Mistrzów nie miał najmniejszych problemów aby w krótkim trzysetowym pojedynku pokonać swojego rywala. Tradycyjnie juz najlepszym zawodnikiem Iraklisu był Clayton Stanley, który zapisał na swoim koncie 12 punktów (54% skuteczności w ataku).

PAOK – Iraklis Saloniki 0:3 (22:25, 21:25, 22:25)