Strona Główna > Aktualności > Superliga brazylijska mężczyzn: Telemig Celular bliżej tytułu

Superliga brazylijska mężczyzn: Telemig Celular bliżej tytułu

Trzeci mecz finału męskiej Superligi 2004/05 rozegrano wczoraj w Belo Horizonte. Po 160 minutach walki, gospodarze - Telemig Celular/Minas – mimo, że przegrywali już 0:2 w setach, wygrali z Banespa/ Mastercard 3:2 (26:28, 23:25, 25:16, 25:22, 15:11), obejmując prowadzenie 2-1 w play-off do trzech zwycięstw.

Trzeci mecz finałowy Superligi mężczyzn 2004/05 został rozegrany w Centrum im. Juscelino Kubitschka, w Belo Horizonte (Minas Gerais). Fascynujące spotkanie trwało 160 minut. Gospodarze – Telemig Celular/Minas – mimo, że przegrywali już 0:2 w setach, wygrali ostatecznie z Banespa/Mastercard 3:2 (26:28, 23:25, 25:16, 25:22, 15:11), obejmując prowadzenie 2-1 w finałowym play-off do trzech zwycięstw.

Gospodarze zawdzięczają ten sukces zwłaszcza znakomitej postawie Roberto Minuzzi – najlepszego (jednocześnie najlepiej punktującego – 23 punkty) zawodnika meczu. – Nie mogliśmy przełamać twardych rywali w dwóch pierwszych setach. Dodrze jednak, że nie podziałało to deprymująco na moją drużynę. Zagraliśmy do końca precyzyjnie i konsekwentnie, odnosząc bardzo cenne zwycięstwo. Mam nadzieję, że taką dyspozycję uda nam się zachować do czwartego meczu w São Bernardo – wtedy będę spokojny o wynik – mówi Roberto Minuzzi.

Pierwszy set trwał 33 minuty. Zakończył się ostatecznie wygraną Banespa Mastercard 28:26, po dłuższym fragmencie gry na przewagi. Czas trwania drugiego seta wydłużył się do 54 minut, gdyż 25 minut trwała przerwa z powodu braku energii elektrycznej. Awaria uniemożliwiła dalszą grę przy stanie 21:19 dla Banespa/Mastercard. Po jej usunięciu i wznowieniu gry, zawodnicy Mauro Grasso nie dali sobie wydrzeć z rąk zwycięstwa (25:23). Goście, prowadząc w setach 2-0, pokazywali przy tym grę na dobrym poziomie. Tym bardziej sensacyjny dla obserwatorów jest końcowy wynik meczu – 3:2 dla Telemig Celular/Minas. Trzeba jednak przyznać, że gospodarze cały czas prowadzili wyrównaną walkę w dwóch przegranych przez siebie setach. Drugą część meczu wyraźnie zdominowali – stąd ich końcowy sukces.

Ezinho – atakujący Telemig Celular/Minas, podkreśla znaczenie dobrze skoordynowanej gry zespołowej dla końcowego sukcesu swojej drużyny. – Awaria elektryczności pod koniec drugiego seta wpłynęła źle na poczynania gości – widać było ich nerwowość w dalszych setach. My graliśmy swoje do samego końca. Mecz mógł wyglądać inaczej – mogliśmy wygrać szybsiej – jednak, szczególnie w pierwszym secie, mieliśmy w kilku istotnych momentach mniej szczęścia od rywali – twierdzi Ezinho (zdobywca 16 punktów).

Trener Banespa/Mastercard – Mauro Grasso – nie był zadowolony po meczu. – Jeżeli chcemy zdobyć tytuł, to nie możemy przegrywać meczy prowadząc 2-0 w setach. Nawet Nalbert, na którego zazwyczaj mogę liczyć, tym razem zagrał poniżej swojego normalnego poziomu. Tytuł mistrzowski po dzisiejszym meczu bardzo mocno przybliżył się do drużyny Telemig Celular/Minas – powiedział Grasso.

Vinhedo – rozgrywający Banespa/Mastercard, krótko podsumował, że wszystko tego dnia sprzyjało gospodarzom. – Przeciwnicy wyszli na parkiet bardzo dobrze usposobieni. Toczyli równą walkę – nie załamali się przegraniem dwóch setów. Potem niosła ich rozentuzjazmowana publiczność. My mogliśmy pograć lepiej – sam popełniłem kilka błędów, w tym także w najistotniejszym, piątym secie – podkreśla Vinhedo.

Trzeci mecz finału Superligi mężczyzn 2004/05

Telemig Celular/Minas – Banespa/Mastercard 3:2

(26:28, 23:25, 25:16, 25:22, 15:11)

Składy:

Telemig Celular/Minas: Marlon, Samuel, Roberto Minuzzi, Ezinho, Jardem, Rogerio, Serginho (libero) oraz Luizinho, Paulo Anchieta, Evandro, Danilo. Trener: Marcos Miranda

Banespa/Mastercard: Vinhedo, Rivaldo, Nalbert, Ricardo Serafim, Alberto, Michael, Polaco (libero) oraz Piá, Leandro, Filipe, Silêncio. Trener: Mauro Grasso

czas trwania meczu: 151 minut

miejsce rozgrywania meczu: Centrum im. Juscelino Kubitschka, Belo Horizonte (Minas Gerais)

Najlepszy zawodnik meczu: Evandro (Telemig Celular/Minas)

Najlepiej punktujący zawodnik meczu: Evandro (Telemig Celular/Minas), 30 punktów

Drugi mecz:

13.04.2005 – Banespa/Mastercard – Telemig Celular/Minas 3:1

(23:25, 25:17, 25:19, 25:17),

czas trwania meczu: 108 minut,

miejsce rozgrywania meczu: Centrum „Poliesportivo”, São Bernardo do Campo (São Paulo)

Najlepszy zawodnik meczu: Ricardo Serafim (Banespa/Mastercard)

Najlepiej punktujący zawodnik meczu: Michael (Banespa/Mastercard), 17 punktów

Trzeci mecz:

16.04.2005 – Telemig Celular/Minas – Banespa/Mastercard 3:2

czas trwania meczu: 160 minut,

Najlepszy zawodnik meczu: Roberto Minuzzi (Telemig Celular/Minas)

Najlepiej punktujący zawodnik meczu: Roberto Minuzzi (Telemig Celular/Minas), 23 punkty