Strona Główna > Aktualności > Siatkarki Urałoczki Jekaterinburg mistrzyniami Rosji

Siatkarki Urałoczki Jekaterinburg mistrzyniami Rosji

Tytuł mistrzyń Rosji w sezonie 2004/2005 zdobyły siatkarki Urałoczki Jekaterinburg. W finałowym spotkaniu podopieczne Nikołaja Karpola nie dały szans zawodniczkom Dynamo Moskwa. Brązowy medal zdobył AZS Bałakowskaja Bałakowo, pokonując Zarenczje Odincowo.

Turniej finałowy z udziałem czterech najlepszych drużyn rosyjskiej Superligi rozpoczął się już w sobotę. W pierwszym półfinale Urałoczka pokonała zdecydowanie AZS Bałakowo, czym potwierdziła swoje ogromne aspiracje do tytułu mistrzowskiego. Drugi mecz przyniósł nieoczekiwanie ogromne emocje. Pierwszy set do 28 wygrały siatkarki Zarenczje. Dynamo obudziło się dopiero w drugim secie, który podobnie jak i trzeci przesądziło na swoją korzyść. Jednak zawodniczki z Odincowa w czwartym secie pokazały niezwykły chart ducha i ponownie zwyciężyły doprowadzając do tie-breaka. Piąty set jednak rozstrzygnęły na swoją korzyść zawodniczki ze stolicy wygrywając do 8.

W niedzielę turniej rozpoczął się od spotkania o 3. miejsce. Dwa pierwsze sety padły łupem Zarenczje Odincowo. Gdy już wydawało się, że brązowe medale padną łupem zawodniczek Zarenczje, AZS Bałakowo podniósł się z kolan i wygrał trzy kolejne sety. Radość zawodniczek AZS mieszała się na boisku ze łzami siatkarek z Odincowa.

Finał nie dostarczył już tak wielkich emocji. Siatkarki ze stolicy zmęczone wczorajszym, wyczerpującym finałem, nie stawiały zbyt dużego oporu Urałoczce. Ostatni zryw Dinama miał miejsce w trzecim secie, ale podopieczne Nikołaja Karpola lepiej rozegrały końcówkę i zwyciężyły do 26 a w całym spotkaniu 3:0.