Strona Główna > Aktualności > Politechnika rozbita. Joker Piła w PLS!

Politechnika rozbita. Joker Piła w PLS!

Joker Piła, lider serii B, pokonał słabo dysponowanych akademików z Gliwic 3:0. Tym samym umocnił się na zajmowanej pierwszej pozycji w tabeli zapewniającej awans do PLS.

Pierwsze dwa sety toczyły się pod dyktando pilan. To oni wywalczyli bezpieczną 4-5 punktową przewagę i systematycznie ją powiększali. Sporadyczne ataki Marcina Iglewskiego, Olka Mutryna podgrzewały publiczność zgromadzoną w hali przy ulicy Kaszubskiej i dawały cień nadziei na urwanie choćby seta. Pierwsze dwie partie wygrane zostały jednak przez Jokera w niecałe 30 minut.

Trzecia odsłona była najbardziej zacięta, choć rozpoczęła się podobnie jak poprzednie. Trzy punktowa przewaga utrzymywała się do połowy, jednak kilka błędów w obronie pilan i mocne ataki Marcina Iglewskiego doprowadziły gliwiczan do pierwszej piłki setowej. Wtedy wkradło się wiele nerwowości w grę gospodarzy, którzy za wszelką cenę chcieli wygrać i ucieszyć kibiców. Na nieszczęście gospodarzy dwie ostatnie piłki należały do pilan i to oni wygrywają tego seta do 24, a cały mecz 3:0 pieczętując tym samym zwycięstwo w Serii B i awans do PLS.

Po meczu zapytany o przyszłość klubu prezes Jokera, Jerzy Jasiński powiedział pełen optymizmu: – Będzie dobrze. Dotąd było to i dalej tak będzie. Pilanie pierwszy raz awansowali do PLS, a ich miasto stało się prawdziwa stolicą siatkówki – kobieca drużyna – Nafta Piła gra bowiem Serii A kobiet, a Joker w PLS.

AZS Politechnika Śląska – Joker Piła 0:3 (14:25, 19:25, 24:26)