Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > 1/2 MP kadetek: Budowlani górą w Bielsku-Białej

1/2 MP kadetek: Budowlani górą w Bielsku-Białej

Od piątku do niedzieli w Bielsku-Białej trwała rywalizacja o awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski kadetek. Bezkonkurencyjne okazały się siatkarki Budowlanych Toruń, z drugiego miejsca udział w Olimpiadzie Młodzieży 2005 zapewniły sobie gospodynie – MKS Bielsko-Biała.

Od piątku do niedzieli w Bielsku-Białej trwała rywalizacja o awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski kadetek. Bezkonkurencyjne okazały się siatkarki Budowlanych Toruń, które wygrały wszystkie spotkania tracąc przy tym zaledwie dwa sety. Z drugiego miejsca udział w Olimpiadzie Młodzieży 2005 zapewniły sobie gospodynie – MKS Bielsko-Biała.

Wszystko zaczęło się od meczu pomiędzy MKS-em, a Budowlanymi. Bielszczanki kontrolowały sytuację na boisku w pierwszej i z początku drugiej partii, lecz w dalszej fazie spotkania w ich grze nastąpił impas. Zespół z Torunia imponował postawą w obronie oraz przyjęciu, podczas gdy wśród gospodyń te elementy całkowicie zawiodły. Kiedy w polu zagrywki pojawiała się Agnieszka Długokęcka „budowlane” seryjnie zdobywały punkty, w ataku wtórowała jej Sandra Cabańska. W efekcie przyjezdne zwyciężyły w całym meczu 3:1. Drugie piątkowe spotkanie stało na zdecydowanie niższym poziomie. W grze obu drużyn widać było sporo przypadkowości. Po pięciosetowej batalii UMKS Łańcut pokonał AZS TPS Lublin, mimo iż z początku to zespół lubelski sprawiał lepsze wrażenie. Na uwagę zasługuje fakt, iż w zespole z Łańcuta występuje Gabriela Wojtowicz – siatkarka powołana przez Andrzeja Niemczyka do kadry seniorek.W drugim dniu rywalizacji Budowlani spotkali się z TPS-em Lublin. Jedynie druga odsłona meczu była wyrównana. Stało się tak za sprawą słabszego odbioru i przyjęcia po stronie toruńskiej. Główne faworytki turnieju w Bielsku-Białej szybko uporządkowały swoją grę i w kolejnej partii nie dały szans przeciwniczkom. Wygrana 3:0 zapewniła im awans do finałów Mistrzostw Polski. W kolejnym sobotnim spotkaniu gospodynie turnieju podejmowały UMKS. Trenerzy MKS-u – państwo Ryszarda i Krzysztof Leszczyńscy zdecydowali się na radykalne zmiany w pierwszej „szóstce” swojego zespołu. Odważny zabieg przyniósł znakomite rezultaty. Co prawda bielszczankom nie udało się zwyciężyć w pierwszej odsłonie, jednak w kolejnych okazały się bezkonkurencyjne i wręcz rozbiły drużynę z Łańcuta. Bardzo dobre zawody rozegrała środkowa gospodyń Martyna Popik, wtórowała jej Alicja Leszczyńska, natomiast Monika Kasperek aktywnie poczynała sobie w bloku. Nową jakość do rozegrania wprowadziła Sandra Ciszczoń. Wygrana gospodyń przedłużyła ich szanse na awans.

Niedzielne spotkania miały wyłonić drużynę, która obok torunianek zakwalifikuje się do dalszych gier. Jako pierwsze na parkiet wyszły siatkarki Budowlanych oraz UMKS-u. Dwie początkowe partię zakończyły się deklasacją siatkarek z Łańcuta. Zimny prysznic podziałał na nie mobilizująco, gdyż chcąc osiągnąć finał Mistrzostw Polski musiały koniecznie wygrać dzisiejsze spotkanie. W kolejnych odsłonach kibice obserwowali zaciętą walkę. Niewiele zabrakło, aby UMKS doprowadził do tie-breaka. Ostatecznie silniejsze psychicznie okazały się „budowlane”, które zakończyły rywalizację w Bielsku-Białej z kompletem zwycięstw. Ich wygrana sprawiła, że teoretycznie aż trzy zespoły uzyskały szansę na zajęcie drugiego miejsca w tabeli.

Ostatnie spotkanie turnieju miało zadecydować o awansie drużyny gospodyń. Skazane na pozycje outsidera lublinianki rozegrały swój najlepszy mecz w turnieju, jednak było to zbyt mało, aby zagrozić MKS-owi. Pierwszy set wygrany na przewagi, w drugim deklasacja zespołu gości – tym samym bielszczanki mogły być już pewne gry w finałach. Po przegranej trzeciej odsłonie, podopieczne państwa Leszczyńskich rozpoczęły czwartą partię od prowadzenia 13:0. Po chwili, mimo wyraźnego rozluźnienia, MKS mógł cieszyć się już z ostatecznego sukcesu. Warto dodać, iż zaledwie tydzień temu siatkarki z Podbeskidzia wywalczyły awans do II ligi.

[line=200,center]Po zakończeniu ostatniego pojedynku nagrody otrzymały najlepsze zawodniczki w poszczególnych drużynach:

– AZS TPS Lublin: Kinga Zielińska

– UMKS Łańcut: Paula Rauch

– MKS Bielsko-Biała: Alicja Leszczyńska

– Budowlani Toruń: Sandra Cabańska

Wybrano również najlepsze siatkarki turnieju:

– najlepsza rozgrywająca: Małgorzata Kowalska (Budowlani)

– najlepsza blokująca: Magdalena Radoń (MKS)

– najlepsza zawodniczka: Martyna Popik (MKS)

Zwycięska drużyna Budowlanych Toruń przyjechała do Bielska-Białej w składzie: Agnieszka Długokęcka, Natalia Sikorska, Anna Gawron, Sandra Cabańska, Małgorzata Kowalska, Marta Januszewska, Aneta Kamińska, Anna Szczygielska, Monika Kozianowska, Magdalena Gołębiewska, Joanna Petrowska.

Skład MKS-u Bielsko-Biała prezentował się następująco: Magdalena Sapińska, Maria Mirocha, Martyna Popik, Alicja Leszczyńska, Aleksandra Krowińska, Magdalena Radoń, Anna Wrzeszcz, Monika Kasperek, Sandra Ciszczoń, Beata Słotwińska, Aleksandra Hetnał, Lidia Komendera.

[line=200,center]Wyniki:

15.04.2005

MKS Bielsko-Biala – Budowlani Torun 1:3

(25:22, 21:25, 21:25, 15:25)

UMKS Lancut – AZS TPS Lublin 3:2

(23:25, 28:26, 18:25, 25:19, 15:11)

16.04.2005

Budowlani Toruń – AZS TPS Lublin 3:0

(25:19, 25:21, 25:15)

MKS Bielsko-Biała – UMKS Łańcut 3:1

(21:25, 25:15, 25:13, 25:14)

<;p>17.04.2005

UMKS Łańcut Budowlani – Toruń 1:3

(13:25, 10:25, 25:22, 24:26)

AZS TPS Lublin – MKS Bielsko-Biała 1:3

(25:27, 13:25, 25:22, 20:25)

Zobacz również:

1/2 finału MP kadetek – Bielsko-Biała

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved