Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Przed ostatnimi meczami półfinałowymi play-off siatkarek

Przed ostatnimi meczami półfinałowymi play-off siatkarek

W piątek zostaną rozegrane decydujące spotkania półfinałowe play-off serii A siatkarek. W obu parach mamy remis 2:2, a przed meczami w Bydgoszczy i Kaliszu wszyscy odczuwają pewien niepokój i zdenerwowanie. Kto zagra w finale Mistrzostw Polski? Rozstrzygnięcie już niedługo.

Z czterech rozegranych dotąd spotkań Nafty Piła z Adrianą Bydgoszcz trzy były niezwykle zacięte (poza pierwszym, które – zdaniem wielu – przegrał trener Leszek Piasecki i za to stracił posadę). Żadna z ekip nie zdobyła zdecydowanej przewagi, ale wydaje się, że za każdym razem pilanki pokazywały minimalnie wyższe umiejętności. Różnica jest jednak na tyle mała, że nie gwarantuje sukcesu w ostatnim meczu, który na dodatek znów odbędzie się w bydgoskiej hali.

Adriana to bardzo zgrany zespół, świetnie prowadzony przez młodego i utalentowanego trenera. Jest rewelacją rozgrywek (zdobył już Puchar Polski) i będzie mieć za sobą widownię. Nafta po odejściu Piaseckiego gra jednak chwilami wręcz koncertowo i wydawałaby się małym faworytem piątego meczu, gdyby nie fakt, że we własnej hali bydgoskie siatkarki w tym sezonie nie przegrały ani razu! – Zmienimy to – zapowiada wiceprezes Nafty Radosław Ciemięga.[line=200,center]Starcie Winiar Kalisz ze Stalą Bielsko-Biała jest zupełnie inne. W meczach w Kaliszu bowiem zdecydowanie dominowały Winiary, potem sytuacja diametralnie się odwróciła. To jednak także oznacza, że każda z tych ekip jest w stanie zagrać na tyle dobrze, że przeciwnik nie będzie w stanie jej dorównać. Kibice kaliskiej drużyny martwili się, że przy jej wąskiej kadrze, siatkarkom zabraknie sił w decydujących momentach. Trudny sezon z występami w Lidze Mistrzów nadwerężył moce Winiar, ale te jednak na razie dają radę.

Po wtorkowym i środowym meczach w Bielsku-Białej, dziś – piąty, decydujący pojedynek w Kaliszu, a zaraz potem – już w niedzielę i poniedziałek – finał lub bój o brązowy medal.

Mimo porażki w drugim meczu byłem zadowolony z gry. Jeżeli zespół w piątek zaprezentuje się tak samo, to wygramy – mówi dość optymistycznie kaliski trener Alojzy Świderek. Trudno mu się dziwić, skoro w tym sezonie jego zespół trzykrotnie podejmował już w Kaliszu mistrzynie Polski z Bielska-Białej i trzykrotnie rozbił je do zera.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved