Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Gwardia Wrocław ponownie z tytułem mistrzowskim!

Gwardia Wrocław ponownie z tytułem mistrzowskim!

Siatkarki Gwardii Wrocław obroniły tytuł mistrzowski w kategorii juniorek. W finale, rozegranego w Sulechowie turnieju finałowego MP, Gwardia nadspodziewanie łatwo pokonała 3:0 bydgoski Pałac. Brązowe medale przypadły zawodniczkom MMKS Dąbrowa Górnicza, które pokonały dzisiaj Zawiszę Sulechów.

Siatkarki Gwardii Wrocław obroniły tytuł mistrzowski w kategorii juniorek. W finale, rozegranego w Sulechowie turnieju finałowego MP, Gwardia nadspodziewanie łatwo pokonała 3:0 bydgoski Pałac. Brązowe medale przypadły zawodniczkom MMKS Dąbrowa Górnicza, które pokonały dzisiaj Zawiszę Sulechów.

Ostatni dzień turnieju finałowego MP juniorek, rozpoczęło spotkanie o piąte miejsce. Natomiast mecz o siódmą pozycję, z uwagi na brak drużyny MKS Andrychów, nie odbył się, a Sokół Mogilno zwyciężył walkowerem. Pojedynek o piątą lokatę był rewanżem za spotkanie grupowe. W sobotę, Nafta Piła przegrała z MOS Wolą Warszawa 1:3. Dzisiaj pilanki udanie zrewanżowały się rywalkom z Warszawy i tym razem pokonały zespół MOS Wola 3:0.

Nafta Piła – MOS Wola Warszawa 3:0 (25:22, 25:23, 25:15)


Spodziewanych emocji nie przyniosło spotkanie o brązowy medal. MMKS Dąbrowa Górnicza pokonała gospodynie turnieju finałowego, Zawiszę Sulechów. Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia zespołu MMKS 5:1. Zanim sulechowianki zorientowały się, co się dzieje na parkiecie, ataki Urban i Wiatr doprowadziły do stanu 14:8, a chwilę później już 20:11. Zakończonego asem serwisowym pierwszego seta, MMKS wygrał 25:13.Kolejne partie to również popis gry ze strony siatkarek z Dąbrowy Górniczej. Nawet dokładne ataki Magdaleny Balewskiej z lewego skrzydła, zwykle znajdujące luki w bloku zawodniczek MMKS, nie były w stanie poderwać gospodyń do walki. Wygrane do 21 i 14, dały siatkarkom z Dąbrowy Górniczej nadspodziewanie łatwe, ale w pełni zasłużone zwycięstwo 3:0 i brązowe medale MP.

Zawisza Sulechów – MMKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (13:25, 21:25, 14:25)


Pojedynek finałowy miał być rewanżem za ubiegłoroczny finał MP juniorek, w którym Gwardia Wrocław pokonała Pałac Bydgoszcz 3:2. Niestety, również w tym meczu zabrakło emocji… Pałac rozegrał dzisiaj zdecydowanie najsłabsze spotkanie tego turnieju i gładko przegrał spotkanie finałowe 0:3.

Pojedyncze, celne ataki Frąckowiak, kiwki Cabańskiej, czy nawet asy serwisowe Marty Kamińskiej, to zdecydowanie za mało, aby zagrozić doskonale grającym wrocławiankom. Gwardia wygrała pewnie, prowadząc już na początku w pierwszym secie 5:0, a partię trzecią rozpoczynając od wyniku 11:0! Bardzo dobra gra blokiem wysokich siatkarek z Wrocławia, a także doskonałe jak zwykle ataki Barańskiej, doprowadziły ten zespół do tytułu mistrzowskiego. Bydgoszczanki drugi rok z rzędu muszą zadowolić się jedynie srebrem.

Gwardia Wrocław – Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:19, 25:17, 25:10)

Zobacz również:
Turniej finałowy MP juniorek w Sulechowie

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved