Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga Argentina: Siatkarki River Plate prowadzą w finale z GELP

Liga Argentina: Siatkarki River Plate prowadzą w finale z GELP

Siatkarki River Plate pokonały w pierwszym meczu finału ligi 2004/05 Gimnasia y Esgrima de La Plata (GELP) 3:2 (25:22, 25:21, 22:25, 22:25, 15:13), obejmując prowadzenie 1-0. Finał rozgrywany jest do dwóch zwycięstw. Następne spotkanie odbędzie się 11.04.2005.

Mecz odbył się w piątek 8 kwietnia w Hali im. Ricardo Gutierreza w Arrecife (siedziba River Plate) o godzinie 22:00 lokalnego czasu.

Prowadzony przez trenera Rubena Eirasa zespół River Plate dość wyraźnie przeważał od początku meczu. Dobrze układała się miejscowym w dwóch pierwszych setach gra blokiem i gra obronna w polu. Do tego doszedł efektywny serwis, oraz niezwykła tego dnia skuteczność i precyzja dwudziestoletniej Janainy Bergaglio, która dobre akcje zespołu kończyła atakami ze skrzydeł. Stąd prowadzenie River Plate po dwóch setach 2:0.

Sytuacja odwróciła się w secie trzecim i czwartym na korzyść GELP, głównie za sprawą Mai Constant, która kończyła silnymi zbiciami wiele kontrataków po wyblokowaniu piłki. W bloku GELP prym wiodła Natalia Espinoza. Konsekwentnie do tie-breaku drużynę prowadziła trenerka – Alicia Casamiguela, dokonując trafnych zmian.

W tie-breaku toczyła się wyrównana gra od pierwszej do ostatniej piłki. W drużynie River Plate morderczą pracę w grze obronnej wykonywała libero – Monica Kostolnik. Ze środka efektywnie atakowała Vanina Domke a ze skrzydeł Zaira Pasternak. Te atuty przyniosły zespołowi River Plate zwycięstwo w secie 15:13 i w całym meczu 3:2.

Finał Liga Argentina 2004/05 – pierwszy mecz:

Najlepiej punktująca zawodniczka: Janaina Bergaglio (River Plate), 24 punkty

River Plate – GELP 3:2 (25:22, 25:21, 22:25, 22:25, 15:13)

Składy drużyn:

River Plate: Maier (1); Castelanelli (13); Domke (15); Mazza (7); Bergaglio (24); Posternak (15), Kostolnik (libero). Trener: Rubén Eiras

GELP: Castelli (2); Azcona (8); Burgos (16), Espinosa (14); Rivas (14); Cosntant.(22), Preiti (libero) oraz Moratto, Fernández (2). Trener: Alicia Casamiquela

River Plate – GELP: aktualny stan rywalizacji: 1-0

Drugi mecz finału zaplanowano na 11 kwietnia. Jeżeli będzie taka potrzeba (gra toczy się do dwóch zwycięstw), to trzeci mecz odbędzie się 18 kwietnia.

źródło: nieokreślone