Strona Główna > Aktualności > Zwycięstwa Winiar i Centrostalu, Gedania w serii B

Zwycięstwa Winiar i Centrostalu, Gedania w serii B

Siatkarki Winiarów Kalisz odniosły juz drugie zwycięstwo w półfinale Serii A siatkarek. Tym razem pokonały one BKS Bielsko-Biała 3:0, aktualne mistrzynie Polski. Do awansu do finału brakuje im już tylko jednego zwycięstwa.

Również 2-0 w swojej serii prowadzą siatkarki Centrostalu. Dziś pokonały Naftę-Gaz 3:2.

Mecz był niezwykle wyrównany. Dwa pierwsze sety wygrał zespół gości, a dwa następne – gospodarzy. Po czterech setach oba zespoły miały na koncie wygrane po 25:23 i 26:24.

Szczególnie emocjonująca była końcówka czwartego seta. Stawką dla pilanek było wygranie meczu, a dla bydgoszczanek – doprowadzenie do piątej partii. W decydujący okres gry z minimalną przewagą wkroczyły bydgoszczanki. Prowadziły 20:19, a następnie drobnymi krokami szły do zwycięstwa.

W ostatniej odsłonie obraz gry nie zmienił się. Trwała walka punkt za punkt, drużyny zmieniały się na prowadzeniu, a często remisowały. Bydgoszczanki swe zwycięstwo zawdzięczają większemu opanowaniu i mobilizacji w końcowych minutach meczu. Pilski zespół po raz pierwszy poprowadził trener Adam Grabowski, który zastąpił dotychczasowego szkoleniowca Leszka Piaseckiego.

Siatkarki Energi Gedanii Gdańsk doznały w Myślenicach porażki 0:3 z tamtejszym Dalinem i tym samym w przyszłym sezonie grać będą w niższej klasie rozgrywkowej.

W przyszłym sezonie w Serii A zagra Piast Szczecin, który zapewnił już sobie zwycięstwo w Serii B.

Dalin Myślenice, który wygrał z Energą Gedanią rywalizację o dziewiąte miejsce w Serii A, spotka się w kolejnym barażu z drugim zespołem Serii B. Stawką będzie prawo gry w przyszłym sezonie w Serii A.[line=200,center]Wyniki II rundy fazy play-off