Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorek: Kujawsko-pomorskie na czele

MP juniorek: Kujawsko-pomorskie na czele

fot. archiwum

Sokół Mogilno w grupie A i Pałac Bydgoszcz w grupie B, liderują rozgrywkom w finałowym turnieju MP juniorek, który rozgrywany jest w Sulechowie. Drużyny z województwa kujawsko-pomorskiego odniosły pierwszego dnia najwyższe zwycięstwa.

Sokół Mogilno w grupie A i Pałac Bydgoszcz w grupie B, liderują rozgrywkom w finałowym turnieju MP juniorek, który rozgrywany jest w Sulechowie. Drużyny z województwa kujawsko- pomorskiego odniosły pierwszego dnia najwyższe zwycięstwa.

W sesji porannej, Gwardia Wrocław pokonała 3:2 siatkarki MMKS Dąbrowa Górnicza, a Sokół Mogilno wygrał 3:1 z MKS Andrychów. Takie rezultaty sprawiły, że pierwszym liderem grupy A zostały zawodniczki z Mogilna.

W pierwszym spotkaniu serii popołudniowej, w grupie B, Pałac Bydgoszcz pokonał 3:0 MOS Wola Warszawa. Wszystkie trzy sety tego spotkania miały podobny przebieg. Raz jedna, raz druga drużyna obejmowała prowadzenie, jednak w końcówkach setów, to Pałac zyskiwał zdecydowaną przewagę i wygrywał.MOS Wola Warszawa – Pałac Bydgoszcz 0:3 (20:25, 21:25, 19:25)

 


Ozdobą pierwszego dnia turnieju finałowego był mecz Zawiszy Sulechów z Naftą Piła. Przy ogłuszającym dopingu miejscowych kibiców, Zawisza dość niespodziewanie pokonała Naftę 3:1. Pilanki tylko w drugim secie zagrały na tyle dobrze, aby skutecznie rywalizować z gospodyniami turnieju finałowego. W pozostałych partiach siatkarki Zawiszy na tyle konsekwentnie prowadziły grę, że Nafcie trudno było zakończyć skutecznie jakikolwiek atak.

 

Trener Nafty Piła, Rafał Gąsior, nie miał po meczu z Zawiszą zadowolonej miny. – Miało być przyjęcie, nie było przyjęcia to raz, a dwa – może tak naprawdę nie chodziło o to przyjęcie, ale wczoraj na treningu pierwsza rozgrywająca skręciła nogę i to trochę podcięło skrzydła drużynie – mówił po spotkaniu.

Aby myśleć o awansie do strefy medalowej, Nafta powinna w drugim dniu turnieju pokonać Pałac Bydgoszcz… – Postaramy się zrobić wszystko, co w naszej mocy. Uważam, że ten pierwszy mecz, to jest taki "na przetarcie", a jutro na pewno napsujemy Pałacowi krwi. Naszym sukcesem jest to, że weszliśmy do "ósemki", ponieważ cały zespół to właściwie kadetki, nie ma w nim ani jednej juniorki – opowiada o swojej drużynie trener Gąsior. – Turniej jeszcze się nie zakończył, nadal jesteśmy w grze – dodaje.

Zawisza Sulechów – Nafta Piła 3:1 (25:22, 18:25, 25:22, 25:17)

Zobacz również:
Młodzieżowe MP – turniej finałowy juniorek, grupa B

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved