Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorek: Zwycięstwa Gwardii Wrocław i Sokoła Mogilno

MP juniorek: Zwycięstwa Gwardii Wrocław i Sokoła Mogilno

Zwycięstwem Gwardii Wrocław i Sokoła Mogilno zakończyła się pierwsza runda spotkań turnieju finałowego MP juniorek, który dzisiaj rozpoczął się w Sulechowie. Przedpołudniowe mecze nie zachwyciły poziomem, ale było w nich sporo walki i zaciętości.

Sulechowski turniej rozpoczął się od spotkania Gwardii Wrocław i MMKS Dąbrowa Górnicza. Lepsze w tym pojedynku okazały się siatkarki z Wrocławia, choć MMKS miał spore szanse na wygranie tego meczu. Drużyna z Dąbrowy Górniczej nie potrafiła jednak wykorzystać słabszej dyspozycji Gwardii. Wrocławianki wygrały pierwszą i trzecią partię, a MMKS wyrównywał stan meczu. Fatalnie rozpoczęty tie-break od stanu 0:7 przekreślił jednak wszelkie nadzieje na odniesienie końcowego sukcesu.

W zespole Gwardii na wyróżnienie zasługuje dobra postawa Bogumiły Barańskiej. Każde wejście tej zawodniczki w pole zagrywki oznaczało kilkupunktową dobrą passę siatkarek z Wrocławia. W obu zespołach zdecydowanie słabe było dzisiaj rozegranie.

Jestem bardzo zadowolony z wyniku, obawiałem się tego meczu. Dąbrowa jest silnym zespołem, ogranym. Stąd moje podwójne zadowolenie. Były dobre momenty i słabsze, gra bardzo nierówna. Pierwszym naszym celem jest wejście do dwójki. Nie ukrywam, że chcemy grać o medale. Wiem jednak, że będzie bardzo trudno, ale jesteśmy optymistami – powiedział po spotkaniu trener Gwardii Zbigniew Barański.

MMKS Dąbrowa Górnicza – Gwardia Wrocław 2:3
(23:25, 25:21, 17:25, 25:18, 5:15)

W drugim spotkaniu grupy A, Sokół Mogilno zmierzył się z zespołem MKS Andrychów. Debiutujące w finałach MP mogilnianki wygrały 3:1, pokazując momentami, że stać je na wiele. Niestety, były również przestoje w grze, a że zespół z Andrychowa nie zagrał najlepszego meczu, całe spotkanie można uznać co najwyżej za przeciętne.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia Sokoła 3:0. Silne ataki Malwiny Konkolewskiej i as serwisowy Eweliny Szaban szybko doprowadziły do stanu 8:4. Sokół spokojnie kontrolował sytuację. Kombinacyjna gra siatkarek z Mogilna zaskakiwała drużynę z Andrychowa. Po jednym z kolejnych ataków Marty Żychskiej na tablicy wyników pojawił się rezultat 21:14… i właściwie było już wiadomo, kto wygra pierwszego seta. Rozpaczliwe ataki siatkarek MKS Andrychów w dziewiąty metr pozwoliły jeszcze nieco zmniejszyć rozmiary porażki, ale partię wygrał Sokół 25:21.

Set drugi to bardzo dużo błędów po obu stronach siatki. MKS Andrychów objął pierwsze prowadzenie w meczu przy stanie 4:3, by kilka akcji później po asie serwisowym Agaty Koziołek prowadzić 6:4. Andrychiowianki konsekwentnie powiększały swoją przewagę osiągając w pewnym momencie nawet 4 punkty przewagi (18:14). Kilka dokładniejszych zagrań pozwoliło jednak siatkarkom Sokoła Mogilno prowadzić 19:18. Od tego stanu mogilnianki nie zdobyły już ani jednego punktu i przegrały drugiego seta 19:25.

Dwie kolejne partie to ponownie mądra i dokładna gra Sokoła Mogilno. Szybko osiągnięte przewagi (po 17:10) pozwoliły siatkarkom z Mogilna na spokojne prowadzenie gry i zwycięstwa w secie trzecim do 21, a w secie czwartym do 15 punktów. Sokół wygrał z MKS Andrychów 3:1 i jest to pierwsza, historyczna wygrana siatkarek z małego Mogilna w finałach MP.

Po meczu trener MKS Andrychów, Krzysztof Kubień, próbował znaleźć przyczyny porażki swojego zespołu. – Na pewno wyszło ogranie zespołu z Mogilna. Awans do finałów to jest dla mojego zespołu ogromny sukces i myślę, że w tych kategoriach należy to traktować. Szkoda trochę trzeciego seta. Zespół przestał wierzyć w swoje możliwości, ale nie poddajemy się – powiedział poproszony o pomeczowy komentarz.

MKS Andrychów – Sokół Mogilno 1:3
(21:25, 25:19, 21:25, 15:25)