Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Juniorki Zawiszy Sulechów wśród faworytek MP

Juniorki Zawiszy Sulechów wśród faworytek MP

fot. archiwum

Od jutra do wtorku w sali sulechowskiego Zespołu Szkół przy ul. Piaskowej rozgrywany będzie finałowy turniej mistrzostw Polski juniorek w siatkówce. Gospodarzem imprezy jest miejscowy Zawisza.

Od jutra do wtorku w sali sulechowskiego Zespołu Szkół przy ul. Piaskowej rozgrywany będzie finałowy turniej mistrzostw Polski juniorek w siatkówce. Gospodarzem imprezy jest miejscowy Zawisza. Podopieczne Pawła Gorzelannego jako jedyny lubuski zespół dotarł w tym roku do finałów młodzieżowych MP. Z kolei Sulechów jako pierwsze lubuskie miasto organizuje MP juniorek.

Gospodynie to mistrzynie Polski juniorek sprzed czterech lat. Po złoto sięgnęły podczas zawodów rozgrywanych w Kaliszu. Oczywiście z tamtej ekipy wszystkie zawodniczki przekroczyły już wiek juniorek. Nie zmienia to jednak faktu, że zawiszanki także teraz wymieniane są w gronie faworytek. Grać przecież będą we własnej hali i przed swoimi kibicami.

Osiem drużyn początkowo rywalizować będzie w dwóch grupach eliminacyjnych systemem każdy z każdym. Po dwie czołowe ekipy z każdej grupy zmierzą się w meczach o awans do pojedynku o złoto. Z kolei drużyny z miejsc 3-4. rywalizować będą o lokaty 5-8.Zawisza znalazł się w grupie B, gdzie jego rywalem będą: MOS Wola Warszawa, Nafta Gaz Piła i Pałac Bydgoszcz. W grupie A zagrają: MMKS Dąbrowa Górnicza, MKS Andrychów, Sokół Mogilno i Gwardia Wrocław.

Każdego dnia mecze rozpoczynać się będą o godz. 10:00.

W piątek zawiszanki zmierzą się z Naftą Gazem (godz. 18:00), w sobotę zagrają z MOS Wola (18:00), natomiast w niedzielę ich rywalem będzie Pałac (16:00).

W poniedziałek odbędą się spotkania półfinałowe, natomiast wtorek zarezerwowany jest na mecze o konkretne miejsca (pierwsze, trzecie, piąte i siódme). Spotkania o siódmą i piątą lokatę zostaną rozegrane wyjątkowo w sali LO przy ul. Żeromskiego (początek odpowiednio o 9:00 i 11:00).

Zobacz również:

Finały MP juniorek grupa A , grupa B

źródło: gazetalubuska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2005-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved