Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Resovia przed trzecim meczem play-off ze Skrą

Resovia przed trzecim meczem play-off ze Skrą

W rozegranym na hali ROSiR sparingu Resovia Rzeszów pokonała lidera słowackiej ekstraklasy Tarana Preszov 4:1. Niestety, okazało się, że Siergiej Żywołożnyj nie zagra już do końca obecnego sezonu w barwach Resovii. Zawodnik musi poddać się operacji łokcia.

Siergiej Żywołożnyj nie zagra już do końca obecnego sezonu w barwach Resovii Rzeszów. Zawodnik musi poddać się operacji łokcia. To już czwarta operacja siatkarza rzeszowskiego klubu.

Żywołożnyj dzięki medykamentom grał ostatnio na pozycji libero, ale dłużej już tak występować się nie da. Potrzebna jest operacja łokcia, w którym nastąpiły zmiany zwyrodnieniowe. W piątkowym meczu ze Skrą na libero zagra więc Piotr Łuka, ponadto Staszek Pieczonka jak i Łukasz Perłowski są gotowi do gry.Trzeci mecz play-off ze Skrą Bełchatów odbędzie się w piątek o godz. 18 na Podpromiu. Jeżeli Resovia zwycięży faworyta, to w sobotę, także o godz. 18., rozegrany zostanie w tej samej hali mecz nr 4. Jeżeli już w piątek Skra postawi kropkę nad „i”, to bełchatowianie umówili się z Resovią na towarzyskie spotkanie w Ropczycach. Odbyłoby się ono w sobotę o godz. 11.

W rozegranym na hali ROSiR sparingu Resovia pokonała lidera słowackiej ekstraklasy Tarana Preszov 4:1. Jedynie pierwszy set zakończył się zwycięstwem gości, w kolejnych górą byli gospodarze wygrywając do 18, 22, 22 i 25. Najbardziej zacięta była właśnie partia piąta. Resoviacy przegrywali już 13:19, ale dzięki dobrej grze zagrywką (Kamuda) i blokiem oraz błędom rywali zdołali odrobić straty i wygrać tę partię. Do gry powrócili Staszek Pieczonka, który imponował piekielnie mocną zagrywką oraz Łukasz Perłowski.

Resovia rozpoczęła w składzie – Gerymski, Perłowski, Szczygieł, Józefacki, Kamuda, Pieczonka oraz Łuka (l). Po 3 partiach na parkiet wybiegła druga szóstka – Kozłowski, Kupisz, Kuczko, Kamuda, Łuka, Pawłowski oraz Podpora (l).

źródło: aksresovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved