Strona Główna > Aktualności > Tours VB wygrał Ligę Mistrzów

Tours VB wygrał Ligę Mistrzów

Siatkarze mistrza Francji, Tours VB, wygrali tegoroczną edycję Ligi Mistrzów. W finałowym spotkaniu pokonali gospodarzy Final Four, Iraklis Saloniki 3:1. W meczu o 3. miejsce Lokomotiv Biełgorod dość łatwo pokonał niemiecki VfB Friedrichshafen.

Przed turniejem finałowym wszyscy fachowcy upatrywali faworyta w mistrzu Rosji, zespole Lokomotivu Biełgorod. Tymczasem porażka w półfinale z Iraklisem spowodowała, że Rosjanie nie obronili tytułu najlepszej klubowej drużyny Europy z zeszłego sezonu.

W finale rywalem Iraklisu miał być mistrz Francji, Tours VB. Pierwszy set wygrali gospodarze niesieni fanatycznym dopingiem swoich kibiców. Wydawało się, że Grecy są bardzo blisko ogromnego sukcesu. I wtedy przyszło załamanie. Po dramatycznej końcówce w drugim secie triumfowali Francuzi, a kolejne dwa sety dopełniły klęski Iraklisu.