Strona Główna > Aktualności > Seria B kobiet: Skra Bełchatów – TPS Rumia

Seria B kobiet: Skra Bełchatów – TPS Rumia

Wśród mieszkańców Bełchatowa mecz ten przegrał rywalizację z porządkami przedświątecznymi i meczem piłki nożnej, który rozgrywał się naprzeciwko hali, w której grały zawodniczki zespołów Skry i TPSu. Widowisko jednak było przednie i wzbudziło mnóstwo emocji.

Pierwszy set rozpoczął się od mocnego uderzenia zawodniczek z Kujaw. Szybko wywalczyły sobie dwupunktową przewagę, ale nie potrafiły jej utrzymać. Marta Łukaszewska zdobyła atakiem trzy punkty i na tablicy wyników pojawił się remis po 7. Wtedy ku rozpaczy bełchatowianek pomyliła się Łukaszewska, a Agnieszka Lucypera sprytnie obiła blok i Dorota Wrzochol zablokowała Barbarę Pikoń-Sikorę i znów na trzypunktowe prowadzenie wyszedł zespół z Rumi. Dzięki dobrej grze w bloku i przyzwoitej w ataku podopieczne trenera Wiesława Dziury nie oddały prowadzenia już do końca seta.

W drugim secie wyrównana walka trwała aż do stanu 10:10. Wtedy to na dwupunktowe prowadzenie wyszedł zespół Skry, za sprawą świetnego bloku Skorupy i Pikoń-Sikory i błędu Justyny Lademann, która zaatakowała w siatkę. Mimo usilnych starań rumianek, nie były w stanie zmniejszyć tej przewagi. Dwoiła się i troiła Małgorzata Skorupa, która świetnie atakowała ze środka. Ostatnią piłkę w tym secie zdobyła świetnym atakiem ze skrzydła Klaudia Gelowska.

Mimo tego, że oba zespoły chciały wygrać trzeciego seta, to tylko Skra się liczyła na parkiecie w tej części meczu. Grały z dużym zapałem, natomiast przeciwniczki popełniały sporo błędów. Wszystko to doprowadziło do tego, że na tablicy wyników przewaga podopiecznych Piotra Narewki była przygniatająca. 5:0, 16:6 – ten stan mówi wszystko o grze w tym secie. Partię zakończyła Gosia Skorupa, która przytomnie zachowała się na siatce.

Jeśli ktoś myślał, że zespół TPS Rumia podda się po katastrofalnym trzecim secie, to był w błędzie. Zawodniczki z Kujaw walczyły z całych sił, ta część meczu była niezwylke wyrównana. Końcówka seta należała jednak do gospodyń. To one zachowały więcej zimnej krwi, popełniły mniej błędów i wygrały ostatnią odsłonę 25:21 i cały mecz 3:1.

Spotkanie nie stało na wysokim poziomie, dostarczyło jednak sporej dawki emocji kibicom niezbyt licznie zgromadzonym w bełchatowskiej hali.

KPS Skra Bełchatów – TPS Rumia 3:1 (19:25 25:22 25:10 25:21)

Składy:

Skra: Drelowska, Pikoń-Sikora, Łukaszewska, Bieńkowska, Kwaśniewicz, Skorupa, Grądzka (l), a na zmiany wchodziły: Drewicz, Górny, Gawin

Rumia: Lucypera, Lademann, Zygmuntowicz, Theis, Wrzochol, Brodacka, a na zmiany wchodziły: Kamińska, Klinowska, Hohn