Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Po I rundzie play-off w rosyjskiej Superlidze

Po I rundzie play-off w rosyjskiej Superlidze

W półfinale mistrzostw Rosji siatkarzy zagrają: Lokomotiw Biełgorod z Dinamem Kazań oraz Dinamo Moskwa z Iskrą Odincowo. Pierwsza runda play-off zakończyła się bez niespodzianek. Zespoły wyżej notowane bez problemów pokonały swoich przeciwników.

W półfinale mistrzostw Rosji siatkarzy zagrają: Lokomotiw Biełgorod z Dinamem Kazań oraz Dinamo Moskwa z Iskrą Odincowo. Pierwsza runda play-off zakończyła się bez niespodzianek. Zespoły wyżej notowane bez problemów pokonały swoich przeciwników. Jedynie w rywalizacji Iskry Odincowo z moskiewskim Łuczem potrzebne było do rozegrania trzecie, decydujące spotkanie.

W finałowej czwórce polską siatkówkę być może będzie reprezentował Piotr Gabrych z Iskry Odincowo. Jego zespół po interesującej rywalizacji pokonał SK Łucz, ale Polak ani przez chwilę nie zagrał w żadnym z trzech rozegranych spotkań. Czy będzie miał okazje zaprezentować swoje umiejętności w rywalizacji z Dinamo Moskwa okaże się od 2. do 7. kwietnia. Właśnie wtedy zostaną rozegrane spotkania drugiej rundy play–off.Faworytami półfinałów będą Lokomotiw Biełgorod i Dinamo Moskwa. Trudniejszego rywala będzie miał zespół z Biełgorodu. Dinano Kazań jest tegorocznym zdobywcą Pucharu Rosji. Drużyna złożona głównie z bardzo doświadczonych, ale już niemłodych graczy (Fomin 37 lat, Olichwier 36, Birżewoj 34, Szulepow 33, Lisickij 33.) nadspodziewanie dobrze radzi sobie w bieżących rozgrywkach. Ponadto zespół Lokomotiwu w nadchodzący weekend będzie walczył o zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dinamo Moskwa o mały włos w półfinale nie spotkałoby się ze swoim de facto filialnym klubem SK Łucz. Świadczy to o posiadaniu wielkiego potencjału w zapleczu drużyny Dinamo. Iskra Odincowo wydaje się być najsłabszym zespołem z finałowej czwórki. Jednakże play–offy nie raz już pokazały, że do ostatniej chwili niczego nie można być pewnym.

Zespoły, które przegrały rywalizację w pierwszej rundzie będą teraz walczyć o miejsca od 5. do 8. Drużyna, która zajmie 5. miejsce będzie reprezentować Rosję w Pucharze CEV. Gra o miejsca 5-8 będzie odbywać się według tego samego schematu jak w finałowej czwórce. ZSK Gazprom Surgut, gdzie występują Robert Prygiel i Łukasz Kadziewicz, spotka się z zespołem Lokomotiwu Jekatierinburg. Właśnie zespół Lokomotiwu obok SK Łucz wydaje się głównym pretendentem do zajęcia 5. miejsca w rozgrywkach.

W najbliższy piątek, 25 marca rozpocznie się drugi turniej w walce o utrzymanie się w Superlidze. Tym razem gospodarzem będzie drużyna Adama Nowika – Fakieł Nowy Urengoj. Poprzedni turniej dla Fakieła nie był udany. Porażki z zespołami Lokomotiwu Nowosibirsk (występuje tam Krzysztof Janczak) i Spartaka Sankt – Petersburg skomplikowały sytuację drużyny w tabeli. Jednakże ostatnie turniejowe zwycięstwo z gospodarzem pierwszego turnieju, a zarazem liderem tabeli zespołem Nieftjanika Ufa na pewno podbudowało psychicznie zespół. Druga drużyna, w której występuje polski siatkarz – Lokomotiw Nowosibirsk, znajduje się w bezpośredniej strefie spadkowej i od wyników uzyskanych w najbliższym turnieju będzie dużo zależało odnośnie przyszłych losów zespołu w Superlidze. Jeśli Lokomotiw nie odniesie w najbliższym turnieju przynajmniej dwóch zwycięstw, widmo spadku będzie bardzo realne.

Zobacz również:

Rosyjska Superliga – play-off

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-03-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved