Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Obiecane premie wypłacone częściowo

Obiecane premie wypłacone częściowo

Trener Andrzej Niemczyk musiał przekonywać siatkarki, które groziły rezygnacją z kadry. Powód - PZPS wciąż nie wypłacił im premii obiecanych przez poprzedniego prezesa Janusza Biesiadę.

Trener Andrzej Niemczyk musiał przekonywać siatkarki, które groziły rezygnacją z kadry. Powód – PZPS wciąż nie wypłacił im premii obiecanych przez poprzedniego prezesa Janusza Biesiadę.

I nie wypłaci, bo obietnice były ustne, w uchwałach zarządu nie ma po nich śladu. – Dziewczyny dostaną tylko 70 tys. dol. za udział w Grand Prix – mówi trener. – Mam jednak nadzieję na to, że atmosfera się nie popsuje. Nie rozmawiałem jeszcze tylko z naszą największą gwiazdą Małgorzatą Glinką, bo nie chciałem jej przeszkadzać w walce o triumf w Lidze Mistrzów – dodał Niemczyk.Zażegnać kłopoty z pieniędzmi ma nowa umowa PZPS z Polkomtelem, tym razem obejmująca nie tylko kadrę męską, ale żeńską, młodzieżowe etc. Negocjacje ciągną się jednak miesiącami, a sponsora zirytowały doniesienia prasowe, iż umowa jest tuż-tuż, a związek znajduje się w fatalnej kondycji finansowej.

Jesteśmy zdumieni, bo nie chcemy rozmawiać przez gazety, a nieprofesjonalizm miał się skończyć wraz z poprzednimi władzami związku – mówi dyrektor od projektów sponsorskich Polkomtela Jarosław Jachimowski. – Co więcej, mamy wrażenie, że z finansami PZPS-u jest gorzej, niż sądziliśmy.

<;p>– Wierzę, że się dogadamy, bo nie ukrywaliśmy, że długi są ogromne, ale wiele z nich udało się zredukować lub rozłożyć na raty – zapewnia prezes związku Mirosław Przedpełski. – Na przykład z 791 tys. zł, jakie jesteśmy winni Ministerstwu Sportu, zostało 300 tys., w dodatku będziemy je spłacać przez kilka lat.

Jak zapewnił Andrzej Niemczyk w jego kadrze dzieje się ostatnio dobrze. Ma to związek z wypłaceniem częsci zaległych pieniędzy naszym mistrzyniom Europy.

– Sytuacja finansowa reprezentacji uległa poprawie. Podpisałem poważny kontrakt i wreszcie przestanę dopłacać do kadry. Dostaniemy 70 tysięcy dolarów za ubiegłoroczne Grand Prix, a na konta dziewczyn trafiło ponad 500 tysięcy złotych za mistrzostwa Europy. Obiecywano nam więcej, ale to nie wina obecnego zarządu. Tak więc w mojej kadrze dzieje się ostatnio dobrze i głupotą byłoby narzekać – powiedział Niemczyk.

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-03-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved