Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Kadeci przed finałami ME w Rydze

Kadeci przed finałami ME w Rydze

Z Niemcami i Rosją w eliminacyjnej grupie A zagra Polska w mistrzostwach Europy kadetów w siatkówce, które odbędą się od 29 marca do 3 kwietnia w Rydze. Do stolicy Łotwy siatkarska młodzież odleci w piątek. W sobotę zagra oficjalny, towarzyski mecz z gospodarzami.

Z Niemcami i Rosją w eliminacyjnej grupie A zagra Polska w mistrzostwach Europy kadetów w siatkówce, które odbędą się od 29 marca do 3 kwietnia w Rydze.

Do stolicy Łotwy siatkarska młodzież odleci w piątek. W sobotę zagra oficjalny, towarzyski mecz z gospodarzami.Arkadiusz Świechowski doznał kontuzji i w reprezentacji na mistrzostwa Europy kadetów zastąpi go Jędrzej Śląski (Gwardia Wrocław – SMS). Polski zespół kwalifikację wywalczył w Porto na początku stycznia.

W porównaniu z tamtym składem w reprezentacji znalazło się trzech nowych zawodników – Chaberek, Stańczak i Janeczek. Kadeci będą bronić honoru polskich ekip młodzieżowych. Na placu boju w tym roku pozostali tylko oni.

Świętowania raczej w tym roku nie będziemy mieli – powiedział kierownik ekipy Polski Leon Bartman. – Być może na Wielkanoc coś nam gospodarze przygotują.

W poniedziałek wielkanocny do Rygi wyjedzie autokar z rodzicami młodych polskich siatkarzy, którzy zorganizowali wycieczkę i będą dopingować swoich synów.

Gdybyśmy nie mieli w Rydze święconego, to na pewno zostanie ono dowiezione dwa dni później – dodaje Leon Bartman. Trener Zdzisław Gogol bardzo liczy na Bartmana-juniora, który ma za sobą nie tylko występy w Polskiej Lidze Siatkówki, ale również w Lidze Mistrzów w barwach KP Polskiej Energii Sosnowiec.

Przed nami postawiono cel awansu do czołowej szóstki, która uzyska kwalifikacje do mistrzostw świata – powiedział Zbigniew Bartman. – My jednak chcemy uzyskać więcej i zagrać w finale mistrzostw Europy.

źródło: nieokreślone

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-03-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved