Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet: PLKS Pszczyna – Polonia Świdnica

II liga kobiet: PLKS Pszczyna – Polonia Świdnica

Dziś zakończyła się rywalizacja o awans do I ligi serii B pomiędzy PLKS Pszczyna a Polonią Świdnica. Pszczynianki tak jak rok temu uległy w 4 meczu. Zawiodły nie tylko trenera, ale także licznie zgromadzonych kibiców na ich meczach...

Dziś zakończyła się rywalizacja o awans do I ligi serii B pomiędzy PLKS Pszczyna a Polonią Świdnica. Można powiedzieć „historia lubi się powtarzać”. Pszczynianki tak jak rok temu uległy w 4 meczu. Zawiodły nie tylko trenera, ale także licznie zgromadzonych kibiców.

Najsmutniejszy jest fakt, że zawodniczki PLKS kilkakrotnie były bliskie zwycięstwa w poszczególnych setach, ale najwyraźniej słaba psychika spowodowała, że nie wytrzymały presji meczu i przegrały.

Gospodynie już w sobotę oddaliły się od awansu, przegrywając u siebie 2:3. Wydawało się, że rozpoczną od zwycięstwa w pierwszej partii, ale tak się nie stało. Co prawda zawodniczki prowadziły kilkakrotnie 4:2, 12:9, 14:12, ale liczne błędy w zagrywce i ataku spowodowały, że przegrały tego seta do 21.

Druga odsłona zbliżona do pierwszej. Siatkarkom PLKS oprócz sporadycznych akcji, praktycznie nic nie wychodziło. Autowe ataki, zagrywka jak i liczne błędy własne tylko powiększały przewagę gości. Bez wiary uległy 17:25.

Początek trzeciej partii należał do gospodyń, które dość łatwo wyszły na prowadzenie 8:3. Jednak niespodziewanie zaczęły tracić swoją przewagę. Nie pomógł nawet czas wzięty przez trenera Pawła Wrzeszcza. Świdnica odrobiła stratę i prowadziła już 11:9. Wydawać się mogło, że miejscowe siatkarki nie powalczą o kolejne punkty, ale bardzo dobra gra w ataku Beaty Mijakowskiej, Karoliny Szlęzak oraz błędy rywalek doprowadziły do zwycięstwa pszczynianek 25:20.

Czwarty set drużyny zaczęły od bardzo wyrównanej walki. Jednak później kilka błędów Świdniczanek i na tablicy wyników było już 8:5 dla PLKS. Bardzo dobra gra wszystkich zawodniczek z Pszczyny spowodowała, że nie oddały już prowadzenia i wygrały 25:16.

To co działo sie w piątym secie rozczarowało chyba wszystkich zgromadzonych na pszczyńskiej hali. Świdniczanki od początku grały pierwsze skrzypce, bardzo dobrze spisywały się w ataku i prowadziły kolejno 9:2, 12:5. Gospodyniom nie pomógł nawet głośny doping klubu kibica. Łatwo uległy 15:9.[line=200,center]W niedzielne przedpołudnie doszło do kolejnego i decydującego spotkania obu drużyn. To właśnie dzisiejszy mecz przesądził o awansie zespołu Polonii do I ligi, która pokonała PLKS 3:1.

Początek pierwszej partii na niekorzyść gospodyń. Zdekoncentrowane siatkarki popełniały błąd za błędem i świdniczanki prowadziły 9:5, 16:13. Gdy pszczyniankom udało się zdobyć 14 pkt z ataku Basi Kubieniec, na zagrywkę weszła Karolina Szlęzak. Swoją silną zagrywką utrudniła odbiór rywalkom, a tym samym ułatwiła koleżankom z zespołu nadrobienie kilku punktów i wyjście na prowadzenie 21:17. Wydawało się, że PLKS utrzyma przewagę do końca i zwycięsko zejdzie z boiska, ale niespodziewanie role się odwróciły i to świdniczanki wygrały tego seta 25:22.

Druga partia nieco zbliżona do czwartej odsłony wczorajszego meczu. Gospodynie od początku utrzymywały kilkupunktową przewagę. Bardzo dobra gra w ataku Karoliny Szlęzak i Beaty Mijakowskiej doprowadziły do szybkiego zakończenia tego seta, 25:14.

Trzecia partia to naprzemianstronne wyrywanie sobie kilku puktów. Jednak lepsze okazały się siatkarki Polonii, które wygrały 25:19. Czwarty set zaważył o całym spotkaniu. Początkowo walka była wyrównana. Miejscowym siatkarkom nawet kilka razy udało się wyjść na prowadzenie 6:4, 13:10, 15:11. Ale to, czego brakowało we wszystkich setach, czyli utrzymania tej przewagi, doprowadziło do przegrania tej partii 22:25.

Zapewne żal jest nie tylko siatkarkom PLKS, ale i wszystkim sympatykom siatkówki. Pozostaje tylko wierzyć, że być może w przyszłym roku będzie lepiej i Pszczyna doczeka się historycznego awansu do I ligi.