Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Harrie Brokking nowym trenerem reprezentacji Holandii

Harrie Brokking nowym trenerem reprezentacji Holandii

Nowym trenerem reprezentacji Holandii siatkarzy został Harrie Brokking, aktualnie jeszcze szkoleniowiec drużyny ekstraklasy Brother Martinus. Zastąpił on na tym stanowisku Berta Goedkoopa, który zrezygnował z tej funkcji w listopadzie ubiegłego roku.

Nowym trenerem reprezentacji Holandii siatkarzy został Harrie Brokking , aktualnie jeszcze szkoleniowiec drużyny ekstraklasy Brother Martinus. Zastąpił on na tym stanowisku Berta Goedkoopa , który zrezygnował z tej funkcji w listopadzie ubiegłego roku.

Rozmowy z kandydatami na to stanowisko były prowadzone bardzo długo – między innymi z trenerami lidera ekstraklasy holenderskiej ORTEC Nesselande, Peterem Blange i mistrza Belgii, Noliko Maaseik, Andersem Kristianssonem.

Bert Goedkoop zrezygnował z funkcji, gdyż nie mógł porozumieć się w kilku kwestiach z rodzimą federacją, również w sprawach finansowych. Największym sukcesem Goedkoopa było mistrzostwo Europy, jakie wywalczył w 1995 roku z reprezentacją Holandii siatkarek.Harrie Brokking podpisał kontrakt trenerski do 30 kwietnia 2009 roku. Ma kilka dni na podanie składu drużyny narodowej, – wiele pracy i mało czasu, życzymy powodzenia sympatycznemu zespołowi "pomarańczowych".

Reprezentacja Holandii to mistrzowie olimpijscy z Atlanty (1996), wicemistrzowie z Barcelony (1992), mistrzowie Europy (1997).

źródło: siatkowka.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2005-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved