Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grypa w Mielcu

Grypa w Mielcu

Kadrę siatkarek Stali Mielec zdziesiątkowała grypa. Jedne wstają z łóżek, przychodzą na treningi. Inne zostają w domu. Ta wirusowa rotacja nie wróży nic dobrego przed sobotnim meczem z bydgoskim Centrostalem.

Kadrę siatkarek Stali Mielec zdziesiątkowała grypa. Jedne wstają z łóżek, przychodzą na treningi. Inne zostają w domu. Ta wirusowa rotacja nie wróży nic dobrego przed sobotnim meczem z bydgoskim Centrostalem.

Wirus zaatakował Stal w Bydgoszczy. W sobotnio-niedzielnych meczach kilka zawodniczek wystąpiło z objawami grypy. Podczas 10-godzinnej podróży autokarem do Mielca choroba przeniosła się na inne.To jest normalna epidemia. Tak na dobrą sprawę nikt nie jest zdrowy, choć ja się jeszcze jakoś trzymam. Ale przecież nie ja tu jestem najważniejszy, bo nie gram– mówi Jerzy Matlak. – Dziewczyny biorą antybiotyki i walczą z wirusem, ale – na zmianę – na treningach brakuje po 2-3 z nich. Na dodatek są mocno osłabione, bo choroba ma ciężki przebieg i bywa, że muszę je zwalniać wcześniej z zajęć.

Matlak nie ukrywa, że sytuacja jest podbramkowa i istnieją podstawy, aby wystąpić o przełożenie trzeciego meczu pierwszej rundy play-off z Centrostalem Bydgoszcz.

Moglibyśmy to zrobić, ale nie zrobimy, aby nas ktoś nie posądzał o to, że coś kombinujemy. Zresztą nie ma na kiedy przełożyć tych spotkań. Mam nadzieję, że do soboty sytuacja trochę się poprawi i 10 zawodniczek będzie zdolnych do wyjścia na boisko. Nie ulega jednak kwestii, że te perturbacje odbiją się na formie – twierdzi szkoleniowiec.

Bydgoszczanki prowadzą 2-0 i są przekonane, że w sobotę postawią kropkę nad „i”, bo do awansu do drugiej rundy potrzebne są trzy zwycięstwa. Stal, która mimo nieprzychylności sędziów, była o krok od sprawienia sensacji, na pewno się nie podda. Na razie niech pokona grypę. Początek sobotniego meczu o godz. 17, a ewentualnego niedzielnego o 10.30.

źródło: Dziennik Nowiny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved