Strona Główna > Aktualności > Seria B mężczyzn: GTPS Gorzów – Joker Piła

Seria B mężczyzn: GTPS Gorzów – Joker Piła

Mecz GTPSu z liderem Jokerem Piła pomimo, iż trwał niewiele ponad godzinę mógł się podobać. Licznie zgromadzeni kibice w hali przy ul. Czereśniowej obejrzeli spotkanie na dość wysokim poziomie. Gorzowianie ambitnie walczyli jednak na lidera serii B oraz głównego kandydata do PLS ich gra nie wystarczyła.

Inauguracyjna partia była wyrównana do stanu 6:6. Wówczas gorzowianie odskoczyli na 2 punkty, jednak w tym momencie drużyna z Piły wyraźnie wzmocniła zagrywkę oraz zakończyła kilka ważnych akcji blokiem i chwilę później było już 12:10 dla Jokera. Goście konsekwentnie powiększali przewagę, a GTPS nie mógł znaleźć recepty na dobrze grających w bloku oraz dysponujących silną zagrywką zawodników Jokera. Ostatecznie tę partię rozstrzygnęli na swoją korzyść pilanie wygrywając do 16.

Druga odsłona rozpoczęła się od prowadzenia GTPSu 4:1 głównie za sprawą trudnej zagrywki Jakuba Malinowskiego. Joker jednak szybko wyrównał, a chwilę później objął dwupunktową przewagę 8:6. GTPS zdołał jednak dogonić przyjezdnych a następnie objąć prowadzenie 14:11 po asowej zagrywce Michała Gacy oraz świetnie grających blokiem Marcina Lubiejewskiego i Adriana Hunka. Pilanie szybko doprowadzili do remisu po 16 i od tego momentu zespoły grały punkt za punkt. W drużynie gości doskonale spisywał się Marcina Owczarski, a u gospodarzy Marcin Lubiejewski. Nerwową końcówkę lepiej wytrzymał Joker i to on cieszył się ze zwycięstwa w tej partii do 24.

Trzecia odsłona miała podobny przebieg – wyrównana gra do stanu po 13. Od tego momentu Joker przeważał, zdobywając ważne punkty blokiem. Przy stanie 20:16 GTPS zdobył punkty po udanych atakach Michała Gacy oraz Adriana Hunka i doprowadził do stanu 23:20. Jednak to wszystko na co było stać w tym spotkaniu gorzowian i Joker wygrał tego seta do 20, a całe spotkanie 3:0.

GTPS Gorzów – Joker Piła 0:3 (16:25, 24:26, 20:25)

Składy

Joker: M.Lach, Hoffmann, Kaźmierski, Kowalski, Owczarski, Chwastyniak, Zawieracz(l) oraz P.Lach i Jurkoijć

GTPS: Doliński, Hunek, Lubiejewski, Mróz, Malinowski, Olichwer, Ciszewski(l)

oraz Gaca, Nahorski i Łojewski[line=200,center]Michał Gaca – GTPS Gorzów:

Mecz mógł się podobać, chociaż wydaje mi się, że zbyt łatwo przegraliśmy. Nie wiem co zawiodło. Wydaje mi się, że trochę za słabo w zagraliśmy w ataku, bo zagrywka była nie najgorsza, i przyjęcie było w miarę dobre. Teraz utrzymanie mamy już pewne. Gramy po to, wygrywać dla kibiców, którzy licznie przychodzą i bardzo chcielibyśmy im podziękować za to, że nas dopingują.

Artur Hoffmann – Joker Piła:

Bardzo się cieszymy, że wygraliśmy to spotkanie, bo obawialiśmy się go bardzo, tym bardziej, że w Gorzowie zawsze gra się bardzo ciężko. Pierwszy set ułożył się dość gładko dla nas, najważniejszy był drugi set – wygraliśmy go i myślę, że to stworzyło nam bardzo dużą okazję, żeby wygrać ten mecz w trzech setach i tak się stało. Co do awansu do PLS jeszcze są cztery kolejki i jak po ostatniej rundzie będziemy na pierwszym miejscu, wtedy będziemy świętować awans.