Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Przed Memoriałem Huberta Wagnera

Przed Memoriałem Huberta Wagnera

Wprawdzie tegoroczny Memoriał Huberta Wagnera odbędzie się dopiero za pięć miesięcy (19-21 sierpnia), ale przygotowania są od dawna w toku. W Olsztynie odbyło się kolejne zebranie organizacyjne, tym razem z udziałem członków komitetu honorowego.

Wprawdzie tegoroczny Memoriał Huberta Wagnera odbędzie się dopiero za pięć miesięcy (19-21 sierpnia), ale przygotowania są od dawna w toku. W Olsztynie odbyło się kolejne zebranie organizacyjne, tym razem z udziałem członków komitetu honorowego.

Na spotkanie do olsztyńskiego hotelu Villa Pallas przyjechali m.in.: prezes PZPS Mirosław Przedpełski, prezes Polskiej Ligi Piłki Siatkowej Artur Popko oraz przedstawiciele potencjalnych sponsorów – Tadeusz Bartkowiak (dyrektor generalny Poczty Polskiej), Maciej Flemming (prezes Państwowych Wydawnictw Papierów Wartościowych), Stefan Tkaczyk (prezes MM International), Maciej Kujawiński (prezes Masa Dekor). Byli też prezydent Olsztyna Jerzy Małkowski i komendant Wojewódzkiej Komendy Policji Zdzisław Gazda. Nie zabrakło przewodniczącego Komitetu Honorowego, marszałka województwa Andrzeja Ryńskiego i szefa komitetu organizacyjnego Jerzego Mroza.Wszyscy podkreślali wielkie znaczenie tej imprezy, która znalazła się w kalendarzu międzynarodowej federacji. – To dla nas bardzo ważny turniej – przyznał prezes PZPS Mirosław Przedpełski. – Odbędzie się na dwa tygodnie przed mistrzostwami Europy (we Włoszech oraz Serbii i Czarnogórze; w polskiej grupie są Rosjanie, Włosi, Portugalczycy, Ukraińcy i Chorwaci). Mamy już potwierdzenie udziału w olsztyńskim Memoriale Rosji, Holandii i Chin. W Uranii chcą też wystąpić Serbowie i Czarnogórcy.

Chodziło nam o wcześniejsze spotkanie osób, od których wiele zależy – tłumaczy główny organizator Memoriału Jerzy Mróz. – Zwykle spotykali się dopiero podczas turnieju na widowni, teraz mogli to zrobić dużo wcześniej i lepiej się poznać. Nie ukrywam, że bardzo zależało nam na obecności sponsorów, od których tak wiele zależy. To było potrzebne i sympatyczne spotkanie – dodał prezes Fundacji Huberta Wagnera.

Przygotowania do memoriału, nad którym kolejny raz honorowy patronat objął prezydent Aleksander Kwaśniewski, idą pełną parą. Podpisano z PZPS umowę na organizację memoriału do 2008 roku, zarezerwowano Uranię i hotele, przeprowadzono rozmowy z potencjalnymi sponsorami, dokonano wstępnych uzgodnień w sprawie transmisji telewizyjnych (TVP 3 lub Polsat), rozpoczęto przygotowania do imprez towarzyszących – Licealiady i mistrzostw Polski lekarzy. Szykuje się więc w Olsztynie kolejne wielkie siatkarskie święto.

źródło: wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved