Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PLS: Koniec rundy zasadniczej

PLS: Koniec rundy zasadniczej

Spotkanie AZS Olsztyn z warszawską Politechniką zakończyło rundę zasadniczą Polskiej Ligi Siatkówki. Teraz, kiedy wszystko jest już jasne, z niecierpliwością oczekiwać będziemy na fazę play-off, gdzie oczywiście może dojść do całkiem dużych niespodzianek. Póki co, podsumujmy ostatnią kolejkę PLS-u.

Spotkanie AZS Olsztyn z warszawską Politechniką zakończyło rundę zasadniczą Polskiej Ligi Siatkówki. Teraz, kiedy wszystko jest już jasne, z niecierpliwością oczekiwać będziemy na fazę play-offów, gdzie oczywiście może dojść do całkiem dużych niespodzianek. Póki co, podsumujmy ostatnią kolejkę PLS-u. [line=200,center]Mecz pomiędzy Skrą Bełchatów a Mostostalem Azoty Kędzierzyn-Koźle był jednym z najciekawszych spotkań, rozegranym podczas ostatniej kolejki rundy zasadniczej Polskiej Ligi Siatkówki. Jedynie w pierwszym secie od początku do końca dominowali gospodarze. Kolejne sety były pokazem dobrej, poukładanej taktycznie gry, w której nie brakowało ciekawych kombinacji. O wygranych w poszczególnych partiach decydowały głównie końcowe, najbardziej nerwowe momenty, a także większa mobilizacja i siła psychiczna zawodników. W drużynie Mostostalu po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentował się Piotr Lipiński, jednak jego skrzydłowi nie byli w stanie przebić się przez dobrze funkcjonujący bełchatowski blok. W drużynie gospodarzy świetne spotkanie rozegrali Krzysztof Ignaczak oraz Mariusz Wlazły, który został wyróżniony nagrodą dla najlepszego zawodnika meczu. Wygrana bełchatowian, poza umocnieniem ich na pozycji lidera, stawia zespół Ireneusza Mazura jako głównego kandydata do fotela Mistrza Polski.

KPS Skra Bełchatów – Mostostal Azoty Kędzierzyn- Koźle 3:1(25:15, 25:18, 21:25, 25:19)

[line=200,center]W sobotnie popołudnie Resovia Rzeszów podejmowała Polską Energię Sosnowiec. Gospodarze, mając zapewniony udział w rozgrywkach play-off, przystąpili do spotkania spokojnie, ale również w eksperymentalnym składzie, z Sergiejem Żywołożnym na pozycji libero. Swoim ustawieniem zaskoczyli także goście, którzy do Rzeszowa przyjechali jedynie w ośmioosobowym składzie. Na pozycji środkowego bloku zadebiutował, grający zwykle na pozycji libero, Rafał Legień. Głównie z tego powodu mecz nie stał na wysokim poziomie, a rotacje na poszczególnych pozycjach doprowadziły do dużej liczby błędów własnych w obu drużynach. Pomimo wygranej Resovii, oba zespoły pozostają na swoich miejscach w tabeli. W play-off Resovia zagra ze Skrą Bełchatów, natomiast Polska Energia z AZS Częstochowa.

AKS Resovia Rzeszów – KP Polska Energia Sosnowiec 3:1

(25:21, 19:25, 25:17, 25:18)

[line=200,center]Derby okręgu rybnickiego zakończyły się jednoznacznym zwycięstwem gospodarzy – Jastrzębskiego Węgla. Drużyna Górnika Radlin zagrała na miarę swoich możliwości, nie była jednak w stanie sprostać dobrze dysponowanym zawodnikom Mistrza Polski. Dość łatwa wygrana gospodarzy umocniła ich na 4. pozycji i z pewnością wprowadziła w szeregach jastrzębian dobre nastroje przed zbliżającymi się play-offami, w których podopieczni Igora Prielożnego zagrają z Mostostalem Kędzierzyn-Koźle. Z kolei przed Górnikiem Radlin stoi ciężkie zadanie gry w barażach, jednak z pewnością zawodnicy Andrzeja Brzezinki maja szansę na utrzymanie się w ekstraklasie.

KS Jastrzębski Węgiel – SK Górnik Radlin 3:0

(25:20, 25:12, 25:17)

[line=200,center]Większych problemów z pokonaniem przeciwnika nie miała także drużyna AZS Częstochowa. Trzeba wprawdzie przyznać, że AZS Nysa w obecnym sezonie dla żadnej drużyny nie był zbyt wymagającym przeciwnikiem, jednak tym razem zawodnicy Macieja Jarosza nie sprawili kłopotów nawet rezerwowej szóstce gospodarzy. Jedynie pierwszy set mógł przyprawić kibiców częstochowian o nerwy. Jednak większe doświadczenie gospodarzy pozwoliło im wygrać tą partię 28:26. W kolejnych dwóch odsłonach zawodnicy nyskiego AZS nie byli już jednak w stanie sprostać drużynie spod Jasnej Góry. Przed drużyną z Nysy stoi teraz ciężkie zadanie. Podopieczni Macieja Jarosza zagrają o 9. pozycję z Górnikiem Radlin i jeśli zaprezentują się, co najmniej tak dobrze, jak w meczu z Częstochową, mają szanse na pokonanie drużyny z Radlina. Z kolei częstochowianie zagrają w play-off z Polską Energią i, przy obecnej sytuacji sosnowiczan, nie powinni mieć większych problemów ze zwycięstwem.

Pamapol Domex AZS Częstochowa- AZS PWSZ Nysa 3:0

(28:26, 25:15, 25:17)

[line=200,center]Spotkaniem kończącym ostatnią kolejkę rundy zasadniczej Polskiej Ligi Siatkówki był mecz pomiędzy dwoma akademickimi drużynami: Olsztynem i Warszawą. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszli, po zaciętej walce, zawodnicy Grzegorza Rysia. W głównej mierze przyczyniła się do tego dobra dyspozycja Pawła Papke, którego ataki były nie do zatrzymania przez graczy warszawskiej Politechniki. Po pierwszy dwóch setach wydawało się, że olsztynianie wygrają to spotkanie 3:0, jednak dobra postawa zawodników Krzysztofa Felczaka doprowadziła do tie-breaka. W nim dominowali już jedynie gospodarze, bardzo widoczne było zmęczenie obydwu drużyn. Wynik tego spotkania spowodował, że Politechnika pozostała na 5. pozycji w tabeli i w play-off zagra właśnie z AZS Olsztyn.

PZU AZS UWM Olsztyn- AZS Politechnika Warszawa 3:2

(28:26, 25:22, 25:27, 22:25, 15:7)

Zobacz również:

Polska Liga Siatkówki – XVIII kolejka

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved