Strona Główna > Aktualności > Kolejna pechowa porażka SPS Politechnika Częstochowa

Kolejna pechowa porażka SPS Politechnika Częstochowa

Po sobotnim spotkaniu z Sokołem Chorzów częstochowskie siatkarki schodziły z parkietu ze spuszczonymi głowami. - To już trzeci mecz z rzędu, który niefortunnie przegrywamy 2:3 - skwitowała kapitan SPS Izabela Kasprzyk.

Po sobotnim spotkaniu z Sokołem Chorzów częstochowskie siatkarki schodziły z parkietu ze spuszczonymi głowami. – To już trzeci mecz z rzędu, który niefortunnie przegrywamy 2:3 – skwitowała kapitan SPS Izabela Kasprzyk.

Ten mecz podopieczne trenera Rafała Bogusa przegrały na własne życzenia. Po dwóch setach zawodniczki SPS prowadziły już 2:0 i wydawało się, że mają już chorzowianki na widelcu. Tak się jednak nie stało. W kolejnych trzech partiach role się odwróciły. Sokół zagrał rewelacyjnie, szczególnie w obronie, a częstochowianki z kolei – szczególnie w końcówkach setów – nie potrafiły opanować emocji.

Nie potrafimy wytrzymać napięcia do końca meczu – ocenia postawę swoich podopiecznych Bogus. – Pamiętam mecz pierwszej rundy, który graliśmy w Chorzowie. Wówczas to nie pozwoliliśmy Sokołowi na wiele. Teraz mnożyły się błędy i chociaż, choćby z uwagi na to, że graliśmy na własnym parkiecie, byliśmy faworytem, pozwoliliśmy wydrzeć sobie zwycięstwo.

W pierwszym secie SPS grał skutecznie i konsekwentnie. Ponieważ gospodynie nie miały większych kłopotów z odbiorem serwisu rywalek, Weronika Kaczmarek dość często mogła wystawiać piłkę na środek. Nie myliły się skrzydłowe częstochowskiej drużyny. W miarę wyrównana walka toczyła się w tej partii do stanu 16:14. Później po serii skutecznych serwisów w wykonaniu Izabeli Kasprzyk studentki Politechniki wyszły na prowadzenie (20:14), które utrzymały do końca seta.

Drugą partię lepiej zaczęły chorzowianki. Sokół na początku seta uzyskał prowadzenie (8:4), jednak SPS skrupulatnie odrabiał punkt za punktem. W końcówce ciężar gry wzięła na siebie Kasprzyk. Po akcjach w jej wykonaniu częstochowskie siatkarki doprowadziły do remisu 23:23, by następnie – przy olbrzymim aplauzie publiczności – wygrać 27:25.

Początek kolejnego seta był bliźniaczo podobny do drugiej partii. Sokół znów po pierwszych minutach gry wysoko prowadził (8:2), a zawodniczki SPS goniły. Przy stanie 6:11 piłkę do gry wprowadzała Edyta Węcławek. Po serii skutecznych serwisów w jej wykonaniu SPS zniwelował stratę i wyszedł nawet na jednopunktowe prowadzenie (12:11), jednak to było wszystko na co studentki Politechniki było w tej odsłonie stać. Sokół zwarł szyki, doświadczona rozgrywająca chorzowianek Zdzisława Kania raz za razem rzucała piłkę do skrzydłowej Moniki Czypiruk, która praktycznie nie myliła się w ataku.

Sokół wygrał tego seta do 21. W następnym wyraźnie podbudowane zawodniczki ze Śląska poszły za ciosem. Znów uzyskały kilkupunktowe prowadzenie po pierwszych minutach gry, które – mimo rozpaczliwej pogoni częstochowianek – udało im się zachować do końca partii.

O losach meczu decydował tie-break. Częstochowianki tym razem walczyły punkt za punkt do stanu 5:5. Wówczas to Aleksandra Król zaatakowała w aut, a w chwilę później Katarzyna Gołda przebiła się przez częstochowski blok. Na zmianę stron zespół gospodyń schodził przegrywając 6:8.

Co prawda po skutecznych akcjach Węcławek stratę udało się zniwelować częstochowianki wyszły nawet na jednopunktowe prowadzenie (11:10), jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki z Chorzowa. Sokół wygrały w piątym secie do 13, a cały mecz 3:2.

Praktycznie każdego seta zaczynaliśmy od kilkupunktowej straty – skwitowała po zakończeniu meczy Kasprzyk. – Nie odpuszczałyśmy jednak, goniliśmy, dochodziliśmy rywalki i wówczas coś się zacinało. To właśnie te chwile dekoncentracji sprawiły, że przegraliśmy mecz.

SPS Politechnika Częstochowska – Sokół Chorzów 2:3

(25:18, 27:25, 21:25, 22:25, 13:15)