Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet: AZS AWF II Poznań lepszy od Orkanu Września

II liga kobiet: AZS AWF II Poznań lepszy od Orkanu Września

W sobotnim meczu o siódme miejsce w 1. grupie II ligi kobiet, rezerwy poznańskiego AZS AWF pokonały wrzesiński Orkan 3:1. Zanim zawodniczki obu drużyn wyszły na parkiet, nie obyło się bez organizacyjnego zamieszania.

W sobotnim meczu o siódme miejsce w I grupie II ligi kobiet, rezerwy poznańskiego AZS AWF pokonały wrzesiński Orkan 3:1. Zanim zawodniczki obu drużyn wyszły na parkiet, nie obyło się bez organizacyjnego zamieszania. Początek meczu zaplanowano na godzinę 16:30 w hali, w której swoje mecze ligowe rozgrywa zazwyczaj pierwszoligowy zespół AZS AWF Poznań. Woskowany w godzinach przedpołudniowych parkiet nie nadawał się jednak do gry. Spotkanie rozegrano więc w hali POSiR-u z godzinnym opóźnieniem, gdyż siatkarki musiały czekać na zakończenie rozgrywanego tam wcześniej meczu koszykówki.

Pierwszy punkt w meczu zdobyły zawodniczki z Poznania, jednak po kilku minutach gry to Orkan prowadził 7:2. Wypracowana przez wrześnianki przewaga wzrosła jeszcze do ośmiu punktów (17:9), lecz gospodynie podjęły walkę i zdołały zniwelować stratę do trzech „oczek” (16:19). Od tego momentu punkty zdobywały już tylko przyjezdne, wygrywając ostatecznie 25:16.Akademiczki nie spodziewały się takiego obrotu sprawy. Na drugą partię wyszły bardziej skoncentrowane i w efekcie objęły wysokie prowadzenie 7:3. Walczący ambitnie Orkan w zdołał poukładać grę i doprowadził do remisu 15:15. Zawodniczki z Wrześni szybko straciły jednak nadzieję na korzystny rezultat w drugiej odsłonie. Przy prowadzeniu AZS-u 18:16, poznanianki w jednym ustawieniu zdobyły pięć kolejnych punktów (23:16), dzięki czemu nie miały większego problemu z rozstrzygnięciem partii na swoją korzyść (25:17)

Trzeciego seta udanie rozpoczął Orkan, który prowadził wyrównaną grę aż do stanu 6:6. Później inicjatywę przejęły akademiczki. Ich przewaga zaczęła stopniowo wzrastać i w końcu ustabilizowała się na poziomie trzech, czterech punktów, lecz nieustępliwe wrześnianki zdołały zniwelować straty do jednego „oczka” (18:19). W tym momencie wróciły nadzieje na sukces przyjezdnych i na hali wzmógł się doping. Ku smutkowi kibiców z Wrześni kontrolujące sytuację zawodniczki AZS-u wygrały 25:20.

Czwarta odsłona spotkania rozpoczęła się ponownie od dobrej gry Orkanu. Wyrównana walka toczyła się jednak tylko do stanu 4:4, kiedy to pięć kolejnych punktów zdobyły poznanianki. Ambitnie grające przyjezdne zdołały jeszcze zbliżyć się do AZS-u na odległość dwóch „oczek” (9:11), lecz chwilę później przytrafiła im się tragiczna seria dziewięciu straconych z rzędu punktów. Przy stanie 22:10 trudno było przypuszczać, iż Orkan podniesie się jeszcze do walki. Poznanianki wygrały czwartą partię 25:15, a cały mecz 3:1.

Spotkanie stało na niskim poziomie. Lepsze technicznie i mające większe predyspozycje do kombinacyjnej gry gospodynie, nie potrafiły pokazać pełni swoich umiejętności. Zawodniczki z Wrześni stać było właściwie tylko na ambitną, zespołową grę obronną – nie poparły jej jednak niczym w pozostałych elementach siatkarskiego rzemiosła.

AZS AWF II Poznań – Orkan Września 3:1 (16:25, 25:17, 25:20, 25:15)

Składy:

AZS: Dybizbańska, Jarosz, Szulc, Żalińska, Stępień, Plucińska, Narożna (libero) oraz Fidos (kapitan), Szajek, Ryszka

Orkan: Zielińska, Więcek (kapitan), Witasik, Wardak, Kortylewska, Wawrzyniak, oraz Kajewska, Rajkowska, Muszyńska

Zobacz również:

II liga kobiet grupa 1 – play-off

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved