Strona Główna > Aktualności > Seria B kobiet: TPS Rumia – Olimpia Jawor

Seria B kobiet: TPS Rumia – Olimpia Jawor

Dwa punkty zostały w Rumi, ale spotkanie było bardziej dramatyczne niż wskazywały na to przedmeczowe przewidywania. Nękane chorobami gospodynie nie potrafiły zdominować przeciwniczek i dopuściły do wyrównanej walki we wszystkich czterech setach.

Od ponad dwóch miesięcy zespół z Rumi trapiony jest pasmem chorób i kontuzji. Trener TPSu nie pamięta już kiedy przeprowadził trening w pełnym składzie. Kumulacja nieszczęść nastąpiła w ubiegłym tygodniu, gdy liczba zawodniczek niezdolnych do gry spowodowała przełożenie meczu ze Skrą. Przed dzisiejszym spotkaniem sytuacja poprawiła się na tyle, że komplet dziewcząt wziął udział w zajęciach, choć żadna z nich nie była w pełni wyleczona i gotowa do treningu. Efekty takiej pracy widoczne były doskonale w sobotę na boisku. Olimpia to przeciwnik zbliżony poziomem do ChTPS, którego rumianki gładko odprawiły dwa tygodnie temu. Dziś jednak nie potrafiły narzucić przyjezdnym swojego stylu gry. Brakowało siły ataku, dokładności w wykonywaniu poszczególnych elementów siatkarskiego rzemiosła, pewności siebie. Jaworzanki poczuły okazję i zagrały z ogromną ambicją.

Czterystuosobowa publiczność z niedowierzaniem przyglądała się przebiegowi pierwszego seta. Zespół gości utrzymywał prowadzenie i nic nie wskazywało, że siatkarki z Rumi znajdą sposób na odwrócenie losów tej partii. Jak często w sporcie bywa, nieszczęśliwe zdarzenie stało się momentem zwrotnym. Przy prowadzeniu gości 19:16 kostkę skręciła Ania Podgórniak a wprowadzona za nią Ola Theis jest specjalistką od „trudnych chwil” (między innymi jej wejście na boisko umożliwiło pokonanie Politechniki). Odważną grą na siatce i doskonałymi serwisami wydatnie przyczyniła się do odrobienia strat i wygrania przez TPS pierwszej odsłony.

Po zmianie stron nie było chyba w hali MOSiR nikogo, kto nie myślałby, że jaworzanki nie są w stanie pokazać nic więcej i szybka wygrana gospodyń jest przesądzona. Niestety same zawodniczki też uległy takiemu wrażeniu, bo tylko braku koncentracji należy przypisać doprowadzenie do wyniku 0:5, co zmusiło trenera Dziurę do wzięcia czasu. Rumianki szybko wyrównały, ale podobnie jak w pierwszym secie nie starczało im sił, by niewątpliwą przewagę siatkarskich umiejętności przełożyć na dominację w grze. W końcówce Olimpia odskoczyła na kilka punktów i przy osłupieniu kibiców wygrała drugą partię.

Do końca spotkania oglądaliśmy walkę siatkarek z Rumi z własnymi słabościami. W obu setach mnożyły się błędy z obu stron, a szczęśliwy koniec gospodynie zawdzięczają lepszemu wyszkoleniu i doświadczeniu, które pozwalały na unikanie pomyłek w kluczowych momentach.

Olimpia w odmłodzonym składzie prezentowała wszystko, na co było stać zawodniczki. Doskonała gra w polu wynikająca z ambicji i nieustępliwości, budzi szacunek, ale nie pozwala na wygrywanie meczy na tym poziomie.

TPS zafundował swoim kibicom nieprzewidziane emocje, ale najważniejsze jest kolejne zwycięstwo utrzymujące zespół w środku tabeli. Stara prawda mówi, że doświadczone drużyny poznaje się po tym, że wygrywają także wtedy, gdy grają słabo. Idąc tym tokiem rozumowania należy stwierdzić, że rumianki wykazały się dużą dojrzałością. Bardziej niepokojąca jest diagnoza lekarza, który zadecydował o włożeniu nogi Ani Podgórniak w gips. Oznacza to, że pole manewru trenera Dziury przy ustalaniu składu w dalszym ciągu będzie bardzo ograniczone.

TPS Rumia – Olimpia Jawor 3:1 (25:23, 20:25, 25:21, 25:18)

Widzów: ok. 400.

Składy:

TPS: Kucypera, Lademan, Zygmuntowicz, Theis, Wrzochol, Brodacka, Podgórniak, Kamińska, Klinowska, Hohn, Goździewicz

Olimpia: Totczyk, Zembrzuska, Burdka, Olszewska, Dokiczyk, Wyszomirska, Gajda, Czwakiel, Rybicka (libero)