Strona Główna > Aktualności > PLS: Jastrzębski Węgiel – Górnik Radlin

PLS: Jastrzębski Węgiel – Górnik Radlin

W derbach okręgu rybnickiego lepsi ponownie okazali się siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Podopieczni Igora Prielożnego w mocno rezerwowym składzie gładko (3:0) ograli beniaminka z Radlina, który będzie walczył w barażach o utrzymanie w PLS.

W derbach okręgu rybnickiego lepsi ponownie okazali się siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Podopieczni Igora Prielożnego w mocno rezerwowym składzie gładko ograli beniaminka z Radlina, który będzie walczył w barażach o utrzymanie w PLS.

Od pierwszych piłek siatkarze z Radlina pokazali bardzo ambitną grę. W ataku i na zagrywce brylował Pęcherz, po stronie gospodarzy nieźle radzili sobie Rybak i J. Rivera. Do połowy seta toczyła się wyrównana gra. Żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż 2 punkty (6:8, 16:14). Ambicji również nie brakowało, ofiarnie w obronie grał Rusek i Pęcherz. Po drugiej przerwie technicznej goście zaczęli się gubić, co skrupulatnie wykorzystali miejscowi wygrywając pierwszego seta 25:20.

Drugi set to już totalna dominacja jastrzębian. Gospodarze wzmocnili zagrywkę, z którą nie radzili sobie przyjmujący Górnika. Ani Pęcherz, ani Grzegoszczyk nie potrafili poradzić sobie z jastrzębskim blokiem. Gra gospodarzy była praktycznie pozbawiona błędów, rzadko mylili się w ataku Rybak i J.Rivera, mocno zagrywał Nowak, natomiast w szeregach gości widać było kompletne rozbicie. Wysokie prowadzenie gospodarzy przez całego seta (6:1, 16:9, 25:10) jakby sparaliżowało gości do podjęcia wyrównanej walki. Seta zakończył Nowak blokując Sobczyńskiego przy stanie 25:12.

Po ciężkim ciosie w drugim secie goście zdołali się jeszcze pozbierać do walki. Do pierwszej przerwy technicznej walka toczyła się punkt za punkt (8:7) i kibice spodziewali się zaciętego seta. Nic z tego jednak nie wyszło. Pilarz bardzo mądrze rozgrywał piłki często gubiąc środkowych gości, prawie niezawodni w ataku byli J.Rivera i Rybak. Mecz zakończył atakiem z krótkiej dawny zawodnik Górnika – Terlecki przy stanie 25:17.

Jastrzębski Węgiel – Górnik Radlin 3:0 (25:20, 25:12, 25:17)

Składy:

Węgiel: Wika, Rybak, Terlecki, J. Rivera, Nowak, Chudik, Rusek (l) oraz: Kurian, Pliński.

Górnik: Grzegoszczyk, Domonik, Szabelski, Fijoł, Lip, Pęcherz, Lisiecki (l) oraz: Sobczyński, Kiwior