Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Zapowiedź XXII kolejki serii B kobiet

Zapowiedź XXII kolejki serii B kobiet

Wszystko wskazuje na to, że jedyną niewiadomą w ostatnich tygodniach rozgrywek na zapleczu ekstraklasy kobiet będzie obsada ostatnich czterech miejsc w tabeli skazujących na spadek do II ligi. Lider ze Szczecina jest dużo silniejszy organizacyjnie i sportowo od reszty zespołów z czołówki, więc powinien utrzymać dwupunktową przewagę i awansować do serii A.

Wszystko wskazuje na to, że jedyną niewiadomą w ostatnich tygodniach rozgrywek na zapleczu ekstraklasy kobiet będzie obsada ostatnich czterech miejsc w tabeli skazujących na spadek do II ligi. Lider ze Szczecina jest dużo silniejszy organizacyjnie i sportowo od reszty zespołów z czołówki, więc powinien utrzymać dwupunktową przewagę i awansować do serii A.

[line=200,center]Legionovia Legionowo – MMKS Dąbrowa Górnicza

Typ Strefy Siatkówki: wygrana Legionovii LegionowoJeszcze kilka tygodni temu gospodynie były pewnym kandydatem do spadku, a przyjezdne przewodziły stawce drużyn walczących o awans. W Legionowie grają dobre siatkarki i po zmianie trenera zespół osiągnął odpowiadający ich potencjałowi poziom. Utrzymania Legionovia nie ma jeszcze zapewnionego, ale wygrywając może ten cel osiągnąć bez oglądania się na wyniki innych zespołów. Kryzys formy MMKS okazał się nie być chwilowy, a dąbrowianki bardzo źle radzą sobie na wyjazdach.

W pierwszej rundzie padł wynik 3:1 dla MMKS.

[line=200,center]Politechnika Częstochowa – Sokół Chorzów

Typ Strefy Siatkówki: wygrana Sokoła Chorzów

Porażka w Szczecinie była bardzo kosztowna nie tylko z powodu straty punktów. Atmosfera wokół zespołu, dotychczas wręcz wzorcowa, bardzo się popsuła. Przegrane z Piastem i wcześniej z Wisłą bardzo wzburzyły miejscowych kibiców, doszukujących się przyczyn porażki w kłopotach organizacyjnych klubu. Jak zwykle w takich przypadkach prawdopodobnie większość zarzutów jest nieuzasadnionych, a postawa wielbicieli siatkówki z Częstochowy nie ułatwia gospodyniom podjęcia dalszej walki o awans. Jeśli zawodniczki Sokoła zagrają konsekwentnie i spokojnie nie będą miały problemów z wywiezieniem spod Jasnej Góry dwóch punktów.

W pierwszej rundzie padł wynik 3:0 dla Politechniki.

[line=200,center]Start Łódź – Piast Szczecin

Typ Strefy Siatkówki: wygrana Piasta Szczecin

Lider spróbuje przerwać wspaniałą serię łodzianek. Start nie jest faworytem tego spotkania, tydzień temu w Białymstoku przechodził wyraźny kryzys formy i na pewno w takiej dyspozycji nie uda się gospodyniom nawiązać wyrównanej walki z Piastem. Szczecinianki z kolejki na kolejkę grają pewniej, zdając sobie sprawę, że awans jest o krok.

W pierwszej rundzie padł wynik 3:0 dla Piasta.

[line=200,center]SMS I PZPS Sosnowiec – AZS Białystok

Typ Strefy Siatkówki: wygrana AZS Białystok

Mecz za cztery punkty. Sytuacja obu drużyn w tabeli jest fatalna. W przypadku Sosnowca jest to dość łatwe do wytłumaczenia: większość dziewcząt w tym roku kończy naukę i trudno spodziewać się maksymalnej koncentracji na dwa miesiące przed maturą. Na temat AZS powiedziano już chyba wszystko, ale nikt nie zna odpowiedzi na pytanie co się dzieje z tym zespołem Wiadomo, że wszystkim, włącznie z trenerem Tobolskim, puszczają nerwy. Podobnie jak w Częstochowie atmosfera wokół zespołu nie sprzyja walce. Paradoksalnie więc na korzyść siatkarek z Podlasia przemawia to, że grają na wyjeździe, z dala od lokalnego „piekiełka”.

W pierwszej rundzie padł wynik 3:1 dla AZS.

[line=200,center]AZS Ostrowiec Św. – Wisła Kraków

Typ Strefy Siatkówki: wygrana Wisły Kraków

Zanosi się na koniec dobrej passy Ostrowca. Mimo dobrej formy porównanie siatkarskich potencjałów wypada zdecydowanie na korzyść krakowianek. Obie drużyny zagrają bez poważniejszych obciążeń, bo Wisła nie włączy się już do walki o awans, a gospodynie utrzymanie mają niemal zapewnione.

W pierwszej rundzie padł wynik 3:1 dla Wisły.

[line=200,center]TPS Rumia – Olimpia Jawor

Typ Strefy Siatkówki: wygrana TPS Rumia

Praktycznie od początku roku zespół z Rumi targany jest falą chorób i kontuzji. Sytuacji radykalnie nie poprawiło nawet przełożenie meczu ze Skrą. Dziewczęta starają się uczęszczać na treningi, ale frekwencja w dniu meczu jest zagadką. Jaworzanki grają już głównie o honor. Rozstanie z kilkoma zawodniczkami potwierdza, że w klubie z Dolnego Śląska przestano już walczyć o pozostanie w pierwszej lidze.

W pierwszej rundzie padł wynik 3:1 dla TPS.

[line=200,center]ChTPS Chodzież – Skra Bełchatów

Typ Strefy Siatkówki: wygrana Skry Bełchatów

Kwestia spadku jest także przesądzona w Chodzieży. Najwaleczniejsza drużyna ligi okazała się być zbyt słaba siatkarsko, aby liczyć się w wyrównanej stawce serii B w tym sezonie. Skra potrzebuje punktów, aby utrzymać bezpieczną pozycję w tabeli, więc nie powinna przepuścić takiej okazji jak sobotni mecz.

W pierwszej rundzie padł wynik 3:0 dla Skry.

Zobacz również:

I liga seria B kobiet – XXII kolejka

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved