Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Świderek: Nikogo się nie boimy

Świderek: Nikogo się nie boimy

Z pierwszej pozycji przystąpią Winiary Kalisz do rozpoczynającej się w piątek fazy play off Serii A siatkarek. Zespół od początku sezonu gra jedną szóstką.


Z pierwszej pozycji przystąpią Winiary Kalisz do rozpoczynającej się w piątek fazy play off Serii A siatkarek. Zespół od początku sezonu gra jedną szóstką.

Na ławce rezerwowych nie mam praktycznie żadnej zawodniczki – powiedział trener Winiar Alojzy Świderek. – Tą samą szóstką grałem nie tylko w naszej lidze, ale również w Pucharze Polski i Lidze Mistrzyń.W zespole z Kalisza miał miejsce przypadek rzadko spotykany na siatkarskich parkietach.

W naszym wyjściowym składzie zawodniczka Kucharska na początku sezonu była wpisana na swojej nominalnej pozycji – środkowej – mówi Alojzy Świderek. – W trakcie rozgrywek występowała również jako atakująca i skrzydłowa. Zresztą nie skarżę się, inne kluby też mają swoje problemy.

Alojzy Świderek podkreślił, że jego zespół gra na 80-90 procent możliwości.

Celem Winiar jest zdobycie mistrzostwa Polski. Podobne zadanie stawiają przed sobą Nafta Gaz Piła, Centrostal GP Adriana Bydgoszcz i broniący tytułu BKS Stal Bielsko-Biała.

Umiejętności całej czwórki są równe – uważa trener Winiar. – Znamy swoją wartość, szanujemy rywali, ale nikogo się nie boimy.

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved