Strona Główna > Aktualności > Serie A: Porażka zespołu Śliwy

Serie A: Porażka zespołu Śliwy

Zespół Magdaleny Śliwy Minetti Infoplus Vicenza przegrał na wyjeździe z silnym Monte Schiavo Banca Marche Jesi 1:3 (25:20, 17:25, 16:25, 17:25) w spotkaniu 8. kolejki rundy rewanżowej włoskiej Serie A.

Faworytem tego spotkania był zespół Monte Schiavo w którym grają takie gwizdy jak Elisa Togut, rozgrywająca reprezentacji Włoch Eleonora Lo Bianco czy jedna z najlepszych na świecie zawodniczek na pozycji libero Amerykanka Stacy Sykora. Miejsca w tabeli, które zajmują oba zespoły (Monte Schiavo 5. lokata, Minetti 8.) również wskazywały, że zwycięsko z tego pojedynku powinny wyjść siatkarki z Jesi.

Na początku inauguracyjnej partii trwała walka punkt za punkt. Jednak przy stanie 7:7 Śliwa i jej kolażanki zdobyły pięć punktów z rzędu. Przyjezdne bardzo dobrze grały w obronie, a kontrataki (bardzo dobre rozegranie Śliwy) skutecznie kończyły 21-letnia Serbka Sanja Starovic i reprezentantka Finlandii Rikka Lehtonen. Polska rozgrywająca starała się często grać przez środek siatki. Liesbeth Mouha i Stefania Paccagnella rzadko się myliły. Do końca tej odsłony podopieczne Giuseppe Nica utrzymywały bezpieczną przewagę. Ostatecznie pierwszy set zakończył się zwyciestwem Minetti 25:20.

Drugi set rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodyń. W ekipie z Vicenzy mnożyły się błędy w przyjęciu. Polska rozgrywająca musiała sporo się nabiegać, a o dokładnej „wystawie” nie było mowy. Wykorzystały to podopieczne Jenny Lang Ping (w dwóch poprzednich sezonach prowadziła Asystel Novara Małgorzaty Glinki), które bardzo szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie (8:3). W kolejnych fragmentach siatkarki Monte Schiavo powiększały przewagę (12:5, 16:8) głównie dzięki atomowym atakom Togut. Z dobrej strony pokazała się także Rumunka Marinela Turlea. W ekipie Minetti ciężar zdobywania pnktów spoczywał na barkach Starovic. Gospodynie kontrolowały w pełni wydarzenia na parkiecie do końca drugiej partii.

Trzecię partę również lepiej rozpoczęły zawodniczki Monte Schiavo (4:1, 6:3, 8:4). Podobnie jak w drugiej partii podopieczne Giuseppe Nica miały spore kłopoty z przyjęciem zagrywki rywalek. Kiedy tylko koleżanki lepiej dograły piłkę do Śliwy, polska rozgrywająca pokazywał swój kunszt. Była reprezentantka Polski grała szybko, kombinacyjnie, często gubiąc blok rywalek. Takie rozegranie z łatwością wykorzystywały Starovic, a zwłaszcza środkowe Minetti Mouha i Paccagnella. Właśnie po takiej grze naszej zawodniczki przyjezdne odrobiły straty i na tablicy wyników był remis 9:9. Wyrównana walka toczyła się do drugiej przerwy technicznej (16:13). Później nastąpiła seria błędów Minetti (przyjęcie i atak) i w konsekwencji pewna wygrana Monte Schiavo w tej partii 25:16.

Czawrtego seta Śliwa i jej koleżanki rozpoczęły bez wiary, że są jeszcze w stanie odwrócić losy tego meczu. Kiedy siatkarki z Vicenzy pozbierały się, przegrywały już 2:8. Najwięcej kłopotów sprawiała przyjezdnym zagrywka i ataki Togut. Na drugą przerwę techniczną zespoły schodziły przy prowadzeniu Monte Schiavo 16:8. Później na parkiecie istniał praktycznie już tylko jeden zespół – Monte Schiavo. Siatkarki Minetti nie były w stanie przeciwstawić się dobrze grającym gospodyniom. Opiekun Vicenzy widząc, że mecz zbliża się do końca wprowadził na plac gry rezerwowe zawodniczki (m.in. Śliwę zastąpiła Belgijka Frauke Dirickx). Czwartą partię gospodynie wygrały 25:17 i cały mecz 3:1.

Monte Schiavo Banca Marche Jesi – Minetti Infoplus Vicenza 3:1 (20:25, 25:17, 25:16, 25:17)

Monte Schiavo: Lo Bianco, Togut, Turlea, De LUca, Leggeri, Ritschelova, Sykora (libero)

Minetti: Śliwa, Starovic, Lehtonen, Borrelli, Mouha, Paccagnella, Zilio (libero)