Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > MP juniorek: Sensacja w Gdańsku!

MP juniorek: Sensacja w Gdańsku!

Do sensacji doszło podczas pierwszego dnia, rozgrywanego w Gdańsku, turnieju ćwierćfinałowego MP juniorek. Uważany za faworytki turnieju, zespół miejscowej Gedanii, przegrał 0:3 (18:25, 22:25, 14:25) z Sokołem Mogilno!

Do sensacji doszło podczas pierwszego dnia, rozgrywanego w Gdańsku, turnieju ćwierćfinałowego MP juniorek. Uważany za faworytki turnieju, zespół miejscowej Gedanii, przegrał z wicemistrzyniami województwa kujawsko-pomorskiego, Sokołem Mogilno 0:3 (18:25, 22:25, 14:25)!

Niedoceniane siatkarki z małego Mogilna pokazały swoją klasę i po bardzo dobrym spotkaniu w wykonaniu całej drużyny, wygrały z dużo wyżej notowanymi siatkarkami z Gdańska. W zespole Gedanii nie zagrała Berenika Tomsia, której trener pierwszego zespołu – Jerzy Skrobecki, nie zwolnił na to spotkanie, argumentując to tym, iż Gedania na pewno poradzi sobie z zespołem z Mogilna… W drugim spotkaniu pierwszego dnia turnieju w Gdańsku, juniorki Piasta Szczecin pokonały siatkarki AZS AWF Poznań, również 3:0 (25:20, 25:23, 25:21).W całej Polsce rozgrywane są turnieje 1/4 MP juniorek. Uczestniczą w nich po dwie najlepsze drużyny z każdego województwa. Z trzydziestu dwóch zespołów wyłoniona zostanie szesnastka, która rozegra cztery turnieje półfinałowe. Następnie najlepsza ósemka zmierzy się w walce o medale MP w tej kategorii wiekowej.

Do ciekawego pojedynku doszło również podczas turnieju ćwierćfinałowego w Andrychowie, gdzie UKS 179 Łódź pokonał 3:2 Stal Mielec. Mecz stał na dobrym poziomie i w zgodnej opinii obserwatorów, obie drużyny powinny awansować do turnieju półfinałowego. Tym bardziej, że uczestniczki drugiego spotkania pierwszego dnia – MKS Andrychów i UMKS Busko Zdrój, zaprezentowały słabe widowisko, wygrane przez gospodynie turnieju 3:1. Zarówno w Gdańsku, Andrychowie, jak i sześciu innych miastach, o wszystkim jednak zadecydują jednak sobotnie i niedzielne spotkania.

Zobacz również:

MP juniorek – 1/4 finału

źródło: nieokreślone

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved