Strona Główna > Aktualności > Seria B kobiet: MMKS Dąbrowa Górnicza – TPS Rumia

Seria B kobiet: MMKS Dąbrowa Górnicza – TPS Rumia

Mecz, który zgromadził w dąbrowskiej hali mniej niż zazwyczaj kibiców (skoki Adama Małysza odbywały się o tej samej porze) mógł usatysfakcjonować każdego. Szukająca punktów w walce o utrzymanie w serii B Rumia, od pierwszych piłek okazywała całkowity brak respektu dla poczynań gospodyń.

Stąd przy stanie 8:4 dla przyjezdnych wykorzystana została pierwsza przerwa dąbrowianek. Kilka ostrych słów trenerskich przebudziło zawodniczki i doprowadziło do wyrównania 9:9. Jeszcze jednak tylko przez chwile zawodniczki Rumi próbowały stawiać opór doprowadzając do stanu 16:14. Kończące ataki Siudy i pewny bloku Jędrys spowodowały, że MMKS rozpoczął pewnie zmierzać do zwycięstwa w secie pierwszym, który zakończył się wynikiem 25:23.

Set drugi, oprócz początku, w którym po prowadzeniu 4:0 dąbrowianki pozwoliły sobie na doprowadzenie do wyrównania, to całkowita dominacja zespołu MMKS-u. Chwilowa walka, która wywiązała się po serii dobrych zagrywek A. Kucypery trwała jedynie do stanu 14: 12 dla Rumi. Po wejściu na zagrywkę Michoń, odrzucone od siatki przeciwniczki, nie były w stanie przeciwstawić się skutecznym kontrom w wykonaniu Krawczyk Jędrys co w efekcie dało MMKS–owi zdobycie serii 8 punktów. Set zakończył się wynikiem 25:17.

Zespół z Rumi pokazał jednak zgromadzonej publiczności, że tak łatwo się nie podda. Nie zrażone przegraną w pierwszym i drugim secie zawodniczki przyjezdne rozpoczęły trzecią partię z dużym animuszem. Utrzymując cały czas dwu lub trzy punktową przewagę, wynikającą z bardzo dobrej gry środkiem ataku, doprowadziły do korzystnego dla siebie wyniku 21:18 a następnie 23:20. Jednak przy zagrywce Nowińskiej końcówka seta należała do blokujących dąbrowianek. Trójka grających przy siatce nie pozwoliła sobie na błąd, przez cztery kolejne akcje rumianek. Ostatecznie mecz mocnym atakiem z kontry zakończyła Siuda.

Dzięki wygranej 3:0, MMKS nie przekreśla jeszcze do końca swych szans na pozycję premiującą awansem. Rumia zbliża się coraz bardziej do grupy spadkowej.

MMKS Dąbrowa Górnicza – TPS Rumia 3:0 (25:23, 25:18, 25:23)

Składy:

MMKS:M. Michoń, U. Jędrys-Szynkiel, I. Nowiska, W. Siuda, K. Krawczyk, E. Matyjaszek, libero – A. Krawczyk,

TPS:A. Kucypera, D. Wrzochol, A. Brodacka, J. Lademan, I.Kalinowska ,K. Zygmuntowicz, oraz A. Podgórniak, I. Hohn.