Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Wydział Dyscypliny PZPS głowi się nad protestem Dalinu

Wydział Dyscypliny PZPS głowi się nad protestem Dalinu

Trudny orzech do zgryzienia zafundowali członkom wydziału dyscypliny Polskiego Związku Piłki Siatkowej działacze Dalinu. Ich protest w związku ze zgaśnięciem światła w czasie meczu serii A siatkarek w Muszynie jest właśnie rozpatrywany.

Trudny orzech do zgryzienia zafundowali członkom wydziału dyscypliny Polskiego Związku Piłki Siatkowej działacze Dalinu. Ich protest w związku ze zgaśnięciem światła w czasie meczu serii A siatkarek w Muszynie jest właśnie rozpatrywany.

Po raz pierwszy w mojej pracy działacza siatkówki spotykam się z podobną sprawą – przyznaje przewodniczący wydziału dyscypliny PZPS Andrzej Gołaszewski. – Mam protest Dalinu, w którym działacze piszą o prawdopodobieństwie celowego wyłączenia światła w czasie meczu z Muszynianką, a także o utrudnieniach w rozgrzewce zespołu Myślenic przed tie-breakiem. Według działaczy zawodniczki nie dostały wystarczającej ilości piłek. Kłopot w tym, że w protokole sędziowskim nie ma o podobnych problemach ani słowa. Uwag nie wpisała do niego po meczu w Muszynie kapitan zespołu Dalinu ani jego trener, Dalin nie odmówił też podpisania protokołu. Sędzia odnotował zaś tylko, że awaria się zdarzyła, przez co przerwa między czwartym a piątym setem przedłużyła się do 14 minut. Zwróciłem się już do sędziów zawodów, by wydali oświadczenia z opisem wydarzeń. Po nich zwrócę się prawdopodobnie o wyjaśnienie do Muszynianki. Wydział dyscypliny rozpatrzy protest w regulaminowym czasie 14 dni.Gołaszewski zaznacza, że nie ma możliwości wystąpić do Muszynianki o dokumentację z opisem instalacji elektrycznej. Dalin sugerował w proteście, że pomogłoby to rozwikłać tajemnicę awarii światła. Według przewodniczącego trudno będzie także przychylić się do oczekiwań Dalinu, który chce powtórzenia meczu: – Przerwa nie zdarzyła się w momencie, kiedy ważyły się losy meczu, ale między czwartym a piątym setem. Oba zespoły miały po awarii takie same warunki do gry. Dalin na te warunki w czasie meczu ani po nim się nie skarżył.

Wydział dyscypliny PZPS ma się zebrać jeszcze w tym tygodniu, najpóźniej w poniedziałek powinien podjąć decyzję.

źródło: Dziennik Polski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved