Strona Główna > Aktualności > PLS: Podsumowanie 14. kolejki

PLS: Podsumowanie 14. kolejki

Po minionej kolejce Polskiej Ligi Siatkówki wszyscy kibice siatkówki spodziewali się zapewne czegoś więcej. Wprawdzie AZS Olsztyn sprawił swoim sympatykom niespodziankę, pokonując Skrę Bełchatów 3:1, jednak nie był to ładny mecz. Pozostałe spotkania zakończyły się zgodnie z przewidywaniami.

[line=200,center]Największe emocje miało przynieść spotkanie pomiędzy AZS-em Olsztyn a bełchatowską Skrą. Wprawdzie, wbrew prognozom, wygrał AZS, jednak nie było to spotkanie na oczekiwanym poziomie. Zdecydowanie obie drużyny popełniły zbyt wiele błędów własnych, które szczególnie widoczne były pod stronie gości z Bełchatowa. Nie mniej jednak AZS odniósł zasłużone zwycięstwo, wykazując się większym zaangażowaniem, głównie w sferze obrony. Graczom Ireneusza Mazura wyraźnie brakowało świeżości, co z pewnością niopokoi bełchatowskich kibiców przed zbliżającym się spotkaniem z AZS-em Częstochowa.

PZU AZS UWM Olsztyn – KPS Skra Bełchatów 3:1 (25:14, 25:23, 13:25, 25:21)

[line=200,center]Kolejnym spotkaniem, które miało dostarczyć wiele emocji był pojedynek Jastrzębskiego Węgla z Polską Energią Sosnowiec. Niestety i to spotkanie nie sprostało oczekiwaniom kibiców. Jastrzębianie pomimo dużej częstotliwości rozgrywania meczów, wykazali się jednakowo dużą mobilizacją i pewnie pokonali sosnowiczan 3:1. Gościom jedynie w trzecim secie udało się wygrać, jednak stało się to głównie poprzez błędy własne jastrzębian popełniane na zagrywce. Czwarty set to już jednak zdecydowane zwycięstwo gospodarzy 25:14. Dzięki temu jastrzębianie umocnili się na czwartej pozycji, zaś sonowiczanie muszą starać się, aby rundy zasadniczej nie zakończyć na 7. pozycji.

KS Jastrzębski Węgiel – KP Polska Energia Sosnowiec 3:1 (25:20, 25:19, 25:27, 25:14)

[line=200,center]W spotkaniu pomiędzy Resovią Rzeszów a AZS-em Częstochowa zdecydowane i przewidywalne zwycięstwo odnieśli goście spod Jasnej Góry. Pierwsze dwa sety toczyły się pod zdecydowane dyktando zawodników trenera Edwarda Skorka. Jedynie w trzecim secie gospodarzom udało się nawiązać wyrównaną walkę. Wygraną w tym secie częstochowianie zawdzięczają większym doświadczeniem i umiejętnością mobilizacji w końcówkach. Wygrana z Resovią umocniła częstochowian na pozycji lidera tabeli Polskiej Ligi Siatkowki.

AKS Resovia Rzeszów – Pamapol Domex AZS Częstochowa 0:3 (21:25, 16:25, 24:26)

[line=200,center]Większych problemów ze zwycięstwem nie mieli również gracze Mostostalu Azoty Kędzierzyn- Koźle, których podejmował Górnik Radlin. Górnicy, pomimo zmiany trenera, w dalszym ciągu nie umieją odnieść zwycięstwa nawet z drużynami z dolnej i środkowej części tabeli. Kędzierzynianie chcieli się odgryźć za porażkę z radlinianami z pierwszej części rundy zasadniczej i w pełni im się to udało. Świetne spotkanie rozegrali Tomas Kmet oraz Marcel Gromadowski.

SK Górnik Radlin – Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle 0:3 (18:25, 22:25, 20:25)

[line=200,center]W Warszawie miejscowa Politechnika bez większych problemów pokonała AZS Nysę 3:1. Goście niespodziewanie wygrali pierwszego seta, bardzo dobrze zagrali Wilk i Kaczmarek. Jednak kolejne sety to już wyraźne prowadzenie gospodarzy. Początkowe spięcie w drużynie Politechniki prysło jak bańka mydlana, co spowodowało szybką i pewną wygraną do 14, 17 i 16. Dzięki tej wygranej AZS Politechnika awansował na 5. miejsce w tabeli PLS-u.

AZS Politechnika Warszawa – AZS PWSZ Nysa 3:1 (22:25, 25:14, 25:17, 25:16)