Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Jastrzębski Węgiel pojechał do Belgii osłabiony

Bez kapitana drużyny Przemysława Michalczyka i pierwszego trenera Igora Prielożnego pojechali siatkarze Jastrzębskiego Węgla na rewanżowy wtorkowy mecz Ligi Mistrzów z belgijskim Noliko Maaseik. Obu zmogła grypa.

Bez kapitana drużyny Przemysława Michalczyka i pierwszego trenera Igora Prielożnego pojechali siatkarze Jastrzębskiego Węgla na rewanżowy wtorkowy mecz Ligi Mistrzów z belgijskim Noliko Maaseik. Obu zmogła grypa.Michalczyk nie grał już w sobotnim ligowym spotkaniu z Polską Energią Sosnowiec. Trenera choroba zaatakowała w niedzielę. W poniedziałek rano, przed wyjazdem do Belgii, zapadła decyzja, że Prielożny zostaje, a drużynę poprowadzi jego asystent Leszek Dejewski. Obowiązki kapitana przejął Daniel Pliński.

Jastrzębianie pojechali najpierw pociągiem do Warszawy, później udali się samolotem do Dusseldorfu, a na końcu (przez kawałek Holandii) autokarem do Maaseik. W pociągu z Katowic, siatkarzy jak i resztę podróżnych, obsługa poczęstowała pomarańczami z okazji Walentynek.

Lądowanie w Dusseldorfie przysporzyło sporo emocji. Samolotem porządnie „rzucało” toteż bezpieczne zetknięcie się kół z płytą lotniska przyjęto oklaskami. Mistrzowie Polski zamieszkali w kameralnym pensjonacie, który wcześniej był bazą siatkarzy Polskiej Energii grających z Noliko w jednej grupie Ligi Mistrzów. Pewnym zaskoczeniem było wyposażenie niektórych pokoi w łóżka wodne.

Wieczorem polscy siatkarze trenowali w hali „Expodroom” w miejscowości Bree, kilkanaście kilometrów od Maaseik. W tej hali belgijscy siatkarze rozgrywają spotkania w ramach Ligi Mistrzów. Hala może pomieścić 4 tys. widzów, a bilety na wtorkowy mecz kosztują 15 euro. Kolejny trening jastrzębianie mają zaplanowany na wtorkowe południe, a mecz rozpocznie się o godz. 20.30.

Pierwsze spotkanie w katowickim Spodku Jastrzębski Węgiel przegrał 0:3 (21:25, 21:25, 19:25).

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved