Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn: Olimpia Sulęcin – Gedania Gdańsk

II liga mężczyzn: Olimpia Sulęcin – Gedania Gdańsk

Jeszcze jedno zwycięstwo dzieli lubuski beniaminek Olimpię Sulęcin, od gry w finale o wejście do I ligi serii B. W miniony weekend gospodarze nie oddali nawet jednego seta, wygrywając obydwa spotkania z Gedanią Gdańsk 3:0.

Jeszcze jedno zwycięstwo dzieli lubuski beniaminek Olimpię Sulęcin, od gry w finale i wejście do I ligi grupy B. Przypomnijmy, że zespół ten awansował do II ligi w sezonie 2003/04, oczekiwano więc od drużyny utrzymania się w grupie drugoligowców, w połowie sezonu poprzeczkę postawiono jednak wyżej – ukończenie rundy zasadniczej w pierwszej czwórce. Ale „apetyt rośnie w miarę jedzenia”. Gdy 2 lutego Olimpia Sulęcin ostatnią wygraną z Maratonem Świnoujście, zajęła „fotel” lidera w tabeli, zaczęto głośno mówić o możliwości awansu sulęcińskiej drużyny do I ligi gr. B. Rozpoczęły się różne spekulacje na ten tematy. Najistotniejsze pytanie brzmiało czy stać beniaminka na tak szybki awans? Im więcej wątpliwości, tym zespół bardziej spragniony był sukcesu w kolejnych spotkaniach. Postawiono wszystko na jedna kartę, grać aby wygrywać. Dziś jesteśmy już po dwóch spotkaniach play-off, drużyna ponownie udowodniła, że ich praca i doświadczenie nie idzie na marne.

Zespół z Sulęcina odniósł zwycięstwo w spotkaniach z Gedanią Sieć 34 Gdańsk, która po rundzie zasadniczej zajęła czwarte miejsce w tabeli. Mecze odbyły się w dniach 12-13.02 w Sulęcinie. Gospodarze, jak i goście bardzo ambitnie i przy pełnej mobilizacji przystąpili do obu spotkań.

W sobotnich zmaganiach obie drużyny rozpoczęły wyrównaną grą, charakteryzowały się skutecznym atakiem i blokiem, jednak największym atutem obu zespołów była silna zagrywka, która dostarczała sporo problemów w odbiorze.

Pierwszy set trzymał w napięciu, zgromadzoną 800-osobową publiczność w hali w Sulęcinie, drużyny zdobywały na przemian prowadzenie, jednak w końcówce seta wytrzymalsi okazali się gospodarze. Szereg punktów Olimpia zdobyła dzięki skutecznym atakom Krzysztofa Dobka, Marka Staszewskiego, a także udanym blokom Romana Bartuziego i Łukasza Chajca, co przyniosło zwycięstwo w pierwszym secie 25:20.

Dwie kolejne odłsony również przebiegały pod dyktando zawodników z Sulęcina, choć nie było one łatwe, gdyż gdańszczanie prowadzili równą grę. Choć sporo wysiłku kosztowało gospodarzy, żeby odnieść triumf w tym meczu, to ostatecznie wygrali drugą partię 26:24, natomiast trzecią 25:23 i całe spotkanie 3:0.

Olimpia Sulęcin – Gedania Gdańsk 3:0 (25:21, 25:18, 25:19)

[line=200,center]Rewanżowe spotkanie gdańszczanie od początku rozpoczęli bardzo efektywnie, po prowadzeniu gospodarzy 3:0, swoją skuteczną zagrywką odskoczyli na 8:3, a kolejne zdobywane punkty przyniosły im prowadzenie 11:6. Wówczas na boisku gospodarzy trener Szablewski dokonał dwóch zmian, za Jerzego Bogutę wszedł Przemysław Kromulski, a za Marcina Lorensa – Piotr Haładus, co spowodowało uspokojenie gry i jej większą skuteczność.

Gospodarze doprowadzili do remisu i potem trzypunktowego prowadzenia 24:21, jednak ambitną walką o zwycięstwo wykazali się również zawodnicy z Gdańska, co doprowadziło do nerwowej końcówki w pierwszej partii, którą ostatecznie rozegrano na korzyść Olimpii 30:28.

Drugi set nie poderwał do walki gości, którzy przegrali go w krótkim czasie 25:15. Jednak nie oznaczało to łatwego sukcesu w kolejnym secie, rywale poderwali się do gry, prowadząc trzema potem czterema oczkami, co zmobilizowało do odrabiania strat. Cały czas Gedania miała jednopunktową przewagę. Przy stanie 24:23 dla Gdańska, dwa kolejne skuteczne ataki Krzysztofa Dobka pozwoliły objąć prowadzenie sulęcinianom. Atak ze środka Marka Staszewskiego z Olimpii zakończył partię 26:24 i cały mecz 3:0.

Olimpia Sulęcin – Gedania Gdańsk 3:0 (30:28, 25:15, 26:24)

Po rozegranych spotkaniach w miniony weekend, tylko jedna wygrana dzieli Sulęcin od wejścia do finału play-off, czy sprostają temu zadaniu podopieczni trenera Stanisława Szablewskiego dowiemy się w najbliższym czasie, już 19-20 lutego w Gdańsku. Należy jednak pamiętać, że nie będzie to łatwa przeprawa, gdyż żądza sukcesu jest również po stronie gdańszczan. W przypadku dwóch przegranych meczy w Gdańsku, Olimpia ponownie rozegra pojedynek na własnym boisku w środę 23 lutego.

Stan rywalizacji: 2:0 dla Olimpii Sulęcin