Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Alojzy Świderek będzie asystentem selekcjonera?

Alojzy Świderek będzie asystentem selekcjonera?

Szkoleniowiec kadry siatkarzy Raul Lozano postawił na trenera, który tak jak on włada włoskim. Na oficjalny komunikat będziemy musieli jednak jeszcze poczekać. Lozano leci bowiem dziś do Argentyny. Wraca na początku marca.


Szkoleniowiec kadry siatkarzy Raul Lozano postawił na trenera, który tak jak on włada włoskim.

Jak dowiedziało się Życie Warszawy, Argentyńczyk, który w ubiegły poniedziałek podpisał kontrakt z polskim związkiem, wybrał już swego asystenta. Zostanie nim Alojzy Świderek – obecnie szkoleniowiec żeńskiej drużyny Winiar Kalisz. Kontrakt ma do maja. Po jego upływie będzie zmuszony zrezygnować z prowadzenia zespołu, który ma szansę wywalczyć tytuł mistrza Polski.Na oficjalny komunikat będziemy musieli jednak jeszcze poczekać. Lozano leci bowiem dziś do Argentyny. Wraca na początku marca. Polski Związek Piłki Siatkowej wytypował wstępnie na współpracowników Lozano także Krzysztofa Felczaka, trenera Politechniki Warszawa, oraz Grzegorza Rysia z PZU AZS Olsztyn. Wygrał Świderek bo zna język włoski, którym posługuje się także Argentyńczyk. Dwaj pierwsi będą w sztabie szkoleniowym, ale nie w charakterze asystentów. Oprócz kadry A powstanie kadra B oraz tak zwana reprezentacja nadziei. Pracą z tymi grupami zajmą się Felczak i Ryś. Koordynatorem całości będzie Lozano.

Wciąż spore szanse na dołączenie do sztabu szkoleniowego kadry A ma także gracz zespołu włoskiej serie A Edilbasso&Partners Padova Krzysztof Stelmach, który od 14 lat występuje w lidze włoskiej.

źródło: Życie Warszawy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved